Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hol legális az eutanázia?...

Hol legális az eutanázia? Hogyan vethetnék véget a szenvedésnek?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok. Februárig egészséges életet éltem, boldog voltam, sportoltam, dolgoztam, tanultam, terveztem az életet, azonban egy autoimmun betegség következtében majdnem minden izületem begyulladt és tulajdonképpen cselekvőképtelen lettem. Egy ideig járni sem tudtam, akkor korházba kerültem és nagyon erős infúziós kezeléssel levitték a gyulladást annyira, hogy járni tudtam, persze óriási fájdalmakkal.

A betegség neve spondylarthritis ankylopoetica, eredetileg csak a gerincet érintő betegség, de az esetemben a lábújjamtól az állkapcsomig minden érintett a kézujjaimat leszámítva. Az orvos azt mondta, hogy a biológiai terápia segíteni fog, sajnos nem segített. A hagyományos gyulladáscsökkentők természetesen semmit sem érnek, a fájdalmak egyre erősödnek. Támogat a családom, a barátnőm is kitart mellettem, viszont ez nem fog soha elmúlni. Én ezt nem bírom tovább csinálni. Se dolgozni, se futni, se enni, se túrázni, se vezetni, se főzni nem tudok, mindent elvesztettem, ami az élet értelmét adja.

Volt csodás 25 évem, én nem szeretném ezt folytatni. Minden mozdulat fájdalmat okoz. Hálás vagyok azért, ami idáig megadatott, barátságok, szerelem, munka, utazás, pénz, szeretet. Nem vagyok elégedetlen, nem érzem, hogy csak velem bánt el az élet, nincsen bennem önsajnálat. Egyszerűen csak be szeretném fejezni. Ezt a szüleimnek és mindenkinek el kell fogadnia, hogy ez jelenleg nem élet emberi szempontból, csupán biológiai szempontból. Lebontom az oxigént és széndioxiddá alakítom. De az emberi oldala csak szenvedés.

Hol lehet legálisan eutanáziát kérni? Valakinek van tapasztalata rokonnal, ismerőssel?


2021. máj. 14. 21:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
81%

A követségre azért telefonálj oda, de:


Hollandiában az orvos nem köteles eleget tenni a kérésnek, de megteheti, akkor is, ha külföldi az illető.


Belgiumban is elvileg ellátnak külföldieket.


Svájcban szintén ellátnak külföldieket, de ott az illetőnek magának kell beadni a szereket, csak odaadják neki.

2021. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Előtte próbáld ki a cbd olajat, hátha segít
2021. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Már vége is a biológiai terápiának holott februárban még egészseges voltál?


Itt vmi nem stimmel...

2021. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
Csontkovács,na nem a kókler fajta rendbe hoz.
2021. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
97%
Megértem, hogy így érzed, és nem lehet ez így jó valóban, nálad súlyosabb esetekben is nagy problémákat jelent az, hogy ez Magyarországon nem megoldható. Sajnos az a helyzet, hogy hiába mennél olyan országba ahol ez elfogadott, nem fogják ott sem ezt megtenni veled, mert magyar állampolgár vagy. Nálunk csak az önkéntes passzív eutanázia az engedélyezett. Ilyenkor azt lehet tenni, amihez jogod van, hogy olyan fájdalomcsillapítót írjanak fel, ami nagyon erős, mondjuk morfin, vagy ópioid jellegű, de hogy a te esetedben ezt lehet-e, azt orvossal kell megbeszélni.
2021. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg milyen terápia megy le 4 hónap alatt? Előtte szteroidos kezelést kellett volna kapnod. Ezt évekig szokták kezelni. Tudom, mert az apukám is benne van.
2021. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most kezdődött, de nem hat semmit.
2021. máj. 14. 22:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezdődött akkor azt hónapok múlva fogod érezni. A gyulladás le fog menni, de idő kell neki
2021. máj. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Biológiai terápiánál pár hónap még semmi!
2021. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Agykontroll
2021. máj. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!