Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valahogy eutanáziát...

Lehet valahogy eutanáziát kérvényezni Magyarországról?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor mi a menete?

Nem szeretném már tovább folytatni ezt az életet se nekem se másoknak nem jó egyszerűen nem vagyok olyan ember aki ehhez az élethez való.

De jó lenne úgy elmenni, hogy nem okozok másnak rosszat azzal, hogy látják a halálomat vagy rámtalál valaki akkor inkább jobb lenne úgy csinálni, hogy biztos ne sérüljön benne ártatlan ember és hát én se szeretnék szenvedni, sokáig haldokolni.



2022. febr. 1. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Keress inkébb fel egy pszichológust. Ezt az életet azért kaptad, mert feladatod van. Mi az oka, hogy ki akarsz szálni belőle?
2022. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehet nálunk. Orvosi kezelést áll módodban visszautasítani, max annyit tehetsz, ha olyan betegséged van.
2022. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
33%

Azt tanácsolom, hogy ehhez hasonló gondolatok helyett először keress fel embereket, akik meghallgatják a problémáidat. Nem megoldás számodra sem, ha feladod, hiába kilátástalan a helyzet most.


Mellesleg nem, Magyarországon illegális az aktív eutanázia. És ez így jó.


Nem láthatunk bele mi válaszolók az életedbe, de ha bárki meghallgatna és figyelne rád, akkor beszélj vele a gondjaidról.

2022. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Abban a pár országban, ahol lehet sem úgy megy, hogy eg akarok halni, öljetek meg... súlyos, fájdalommmal járó, gyógyíthatatlan betegségek esetén lehetséges.


És hidd el, minden helyzetre van megoldás, de a depressziódtól ezt sosem fogod meglátni, és elhinni nekünk. Első körben azt kellene megoldani. Menj el pszichológushoz! Nem ciki, de ha annak tartod, csináld titokban. Ha nem fér bele a keretbe, menj TB támogatotthoz.

2022. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen heti 10 ezer Ftom pszichológusra úgy tűnik ez a dolog azoknak a kiváltsága akiknek van pénze rá.

Az az oka, hogy már régóta borzalmas szorongásban szenvedek és már nincs erőm ezzel küzdeni megpróbálni legyőzni, mert már nem is látom értelmét. És most bizonyos dolgok történtek emiatt még rosszabb lett.

Magányos vagyok, egyedül vagyok, mert tudom, hogy egy ilyen ember mint én senkinek nem kell, még szép se vagyok, hogy legalább azért szeressenek. Nem akarok már tovább szenvedni.

2022. febr. 1. 11:04
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Vannak online is, ingyenes segítők. TB alapon is elmehetsz dokihoz. Családod? Nem támogat?
2022. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Lehetséges. Ha covidos vagy/leszel, mondd azt hogy úgy érzed nem kapsz levegőt, fuldokolsz és kössenek rá a gépi lélegeztetőre. Ott elaltatnak, a gép szétroncsolja a tüdődet, elvérzel és megfulladsz, az egészből nem érzel semmit, szinte 100%-os hatékonyságú a halálozás, jelenleg most csak ez a fajta eutanázia érhető el itt Magyarországon.
2022. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, 4-es vagyok, még írtam is, ha nincs rá pénzed, menj el TB alapon, ingyen. Az a baj, hogy így sem akarsz, mert depressziós vagy, és jó dagonyázni, és igazolni a pénz hiányával a tettek és a valós szándék hiányát. Nincs ezzel gáz, a depresszió ezt teszi. De ezt fel kell tudni ismerni, valahonnan erőt meríteni, főleg a kezdéshez, ez tűnik a te szemszögedből lehetetlennek. De akkor is el kell szánnimó magad valahogy...
2022. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem akarom a családnak mondani, mert van már elég baj így is.

Gondoltam már rá, hogy megpróbálok TBset de azt mondják ott csak gyógyszert írnak fel, nem is figyelnek az emberre pedig nekem pont az kéne, hogy végre egyszer az életben valaki ne bántson a problémáim miatt amiket amúgy is próbáltam nem mutatni de most nagyon szét vagyok csúszva, ebből már nem látok kiutat most is elvagyok keseredve azt érzem, hogy nem bírom már tovább ezt a sok rossz emlékeket már elviselni

Na mindegy lehet, hogy megpróbálom köszönöm a választ mindenkinek.

2022. febr. 1. 11:27
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Magyarországon ilyet nem lehet kérvényezni. Svájcban van egy non-profit szervezet ahol asszisztált öngyilkosságot segítenek megvalósítani, szigorú orvosi vizsgálatok után és nem kevés anyagi díj fejében.
2022. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!