Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki szenved fantomszagoktól...

Valaki szenved fantomszagoktól koronavírus fertőzés után hosszú idő elteltével?

Figyelt kérdés

Én már több mint 1 éve ebben szenvedek, nehezen viselem nagyon. Több mint 1 éve már rengeteg ételről kell lemondanom, de amiről nem, azt sem tudom igazán jó szájízzel fogyasztani. Főként az erőteljesebb szagok készítenek ki, hagymák, paprikás, paradicsomos ételek (utóbbi nem mindig). Hasonlóan érzem még a vörös húsokat is, semmihez sem fogható gyomorforgató szagok ezek. Mint az égett gumi, dögszag, műanyag, csatornaszag és társaik. Eleinte még bizakodó voltam hogy az idő segít rajta, olvastam még akkoriban hogy van akinek fél év is volt, gondoltam majd nekem is elmúlik idővel. Hát nem.. A vicc az a dologban hogy van néha, mikor 1 ételnek fura ízt érzek, de a 10. falatnak már érzem az ízét nagyon szépen. Sajnos a fentiekre ez nem vonatkozik. Néha ha 1 nap szagolok valamilyen jellegzetes illatot, akkor van hogy napokig az orromban marad és minden ételben azt érzem. Akár egy parfüm szaga. Mintha teljesen megbolondult volna a szaglásom. Valakinek bevált rá esetleg valami? Vitaminok, vagy valamilyen kezelések? Azt sem tudom hogy több mint 1 év után van-e még remény nálam. 2020. karácsonya óta tart ez nekem egyébként, már el is felejtettem milyen az íze egy jó főzeléknek vagy krumplis tésztának :(

Érdekes, mert a Pizzák ízét általában (lekopogom) de egész szépen érzem, pedig azokon is van paradicsom alap, amiben fűszerek is találhatóak. Mondhatni normálisan érzem még a tejtermékek ízét, beleértve a sajtokat is. Amivel még szenvedek azok a csokoládék.. főleg a tejcsoki.. Mint a mosópor.. De némelyiknek meg ott is egész jól érzem az ízét. Van valakinek valami tippje, esetleg tapasztalata? Mindent megköszönnék! 21/F



#gyógymód #szaglás #COVID #fantomázia #szaglás zavar
2022. márc. 23. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legjobb barátom ugyanígy járt.

Pár hónapja esett át a Covidon, relative enyhe tünetekkel, de azóta néhány ételnek, illetve szinte az össze tisztító- és mosószernél, tisztálkodószernél hányásszagot érez.

Minden zuhanyzásnál rosszul van.

Azt mondta, hogy nemrég mintha kicsit enyhült volna ez a dolog.

Talán nálad is javulni fog. jobbulást!

2022. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de szerencsére nálam ez csak a nyers hagymáknál van (mindnél sajnos, lilahagyma, vöröshagyma és fokhagyma se kivétel). Már egy év eltelt, de még mindig nem múlt el. Talán mostanában egy kicsit jobb, enyhébben érzem azt a fura szagot és mellékízt rajta, de lehet csak kezdem megszokni.

Anyukám mesélte, hogy egy ismerőse a férjével együtt úgy járt, mint te és ők most szaglásterápiára járnak, ahol kb. újra "megtanulják" az illatokat és ez elvileg az ízlelésen is segít, mert a kettő összefügg. Részleteket nem tudok, de keress rá, ha érdekel.

2022. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit én halottam, az volt, hogy mindennek bitumen, illetve gázolajszagát érezte valaki, és még nem múlt el.(fél éve)
2022. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Januárba voltam covidos a 3.oltás után. A hagyma szagtol undorodtam, de már ritkán fordulj elö
2022. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 2021 november végén kaptam el terhesen, januárba született meg a kisfiunk. A szaglásom elment, mikor elkaptam, a bűzt szülés után kb 2 héttel kezdem el érezni. Borzalmas… bízom én is benne, hogy hamarosan elmúlik. Én is a hagymmától vagyok ki, a húsoktól, felvágottaktól. (Legrosszabb a paprikás szalámi, sonka, kínai zacskóslevesek…) Alig tusok megenni valamit. Talán az édes dolgokat, édességeket.


Van egy ismerősöm, akinek kb egy év múlva jobb lett de a hagymát, paprikát továbbra sem bírja. Illetve hallottam egy 15 éves srácról, hogy kb neki is egy év kellett.


Én is megpróbálom az illóolajos tréninget, jobbat nem tudok.

2022. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Sajnos nálam is ez a helyzet: ez év elejétől nekem is a hagyma szaga lett kifejezetten kellemetlen, de a paprika sem 100-as. A lefőtt kávé illata is megváltozott, hasonlóan rossz mint a hagymáé. Általában véve is gyengébb a szaglásom, csak reménykedem hogy javulni fog...
2022. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!