Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vírusos betegség után mennyire...

Vírusos betegség után mennyire gyakori a bakteriális felülfertőződés?

Figyelt kérdés

Valami vírusos nyavalyát szedtem össze, múlt szombaton lettem beteg. Volt lázam, rázott a hideg, köhögtem, fájt a fejem meg minden. Tegnap (szerdán) már csak hőemelkedésem volt, ma már az sem. Még köhögök, de már könnyedebben, nem olyan megfulladósan, érzem hogy szakadozik fel a hurut. Az orrom be van még dugulva, és a sok orrfújástól kissé feszít az orrüregem és akörül, főleg ha lehajolok. A közérzetem már teljesen jó, legszívesebben egész nap kint mászkálnék.

Ugye most már az orrüregi fájdalom is el fog múlni? Eddig folyamatosan javult minden, remélem nem fog most már visszább esni. Mekkora eséllyel kapok el rá valamilyen baktériumot? Vagy az már feltűnt volna?


Köszönöm!



2022. márc. 24. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Eléggé. Ezért szoktak antibiotikumot felírni vírusos megbetegedés esetén is.
2022. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem írt fel az orvos
2022. márc. 24. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Orrcseppet kell használni a légutak jó szellőzése érdekében és akkor kisebb a bakteriális felülfertőződés esélye..
2022. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

kb. 5%.


20-30 éve bizonyított tény, hogy vírusfertőzésben kifejezetten káros antibiotikumot szedni. Nem előzi meg a bakteriális fertőzést. Ugyanolyan gyakori a bakteriális fertőzés azok körében akik szednek, mint akik nem. Akik szednek, ott olyan baktérium fog betegséget okozni, ami rezisztens az adott antibiotikumra, és gyógyszer váltás szükséges. A felesleges antibiotikumszedés az oka a sok multirezisztens baktériumtörzs kialakulásának. Nagyon szomorú, hogy még mindig vannak orvosok, akik ezt nem tudják, és felírják az antibiotikumot.

2022. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

"Nagyon szomorú, hogy még mindig vannak orvosok, akik ezt nem tudják"

Te orvos vagy?

2022. márc. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Az, hogy én orvos vagyok-e, most nem számít.


Itt egy kutatás, ahol azt vizsgálták, hogy van-e értelme vírusfertőzésben antibiotikmot adni, és kiderült, hogy nincs.


[link]

2022. márc. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"azt vizsgálták, hogy van-e értelme vírusfertőzésben antibiotikmot adni"

De nem általánosságban vizsgálták, úgyhogy ennek alapján általánosságban kimondani, hogy az a sok orvos mind nem tud valami olyasmit, amit te bezzeg igen, kicsit nagyképűnek tűnik...

2022. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!