Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Homloküreggyulladásom van,2...

Homloküreggyulladásom van,2 hete szedem az antibiotikumot, plusz a többit, amit felírtak. Ma 3. napja iszonyúan fáj az egész emésztőrendszerem. Ez lehet felülfertőződés miatt?

Figyelt kérdés
Az egész hasamban mintha kést szúrkálnának, még mozogni sem tudok rendesen. A homlokomból nehezen ürül ki a váladék, de biztos jutott a gyomromba is. Ezért fájhat ennyire? Ha szedem továbbra is a gyógyszert jobb lesz?

2013. dec. 23. 06:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

tönkrement a bélflórád az antibiotikumoktól. Én is hasonló cipőben járok, a fertőzést, amire szedtem, nagyjából elmulasztotta, de 2-3 másik, talán súlyosabb tünetet okozott.

Miért kell 2 hétig szedni? Általában 5-10 napos egy antibiotikum-kúra.


A homloküreggyulladást inhalálással kezelheted, meg illóolajokkal, orrcseppel.

2013. dec. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Inkább az antibiotikumtól van a gyomorfájdalom, Normaflort kell szedni mellé és szerintem abbahagyni, Lámpázz, sós vizes orröblítés kihozza a sűrű váladékot.
2013. dec. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
NE HAGYD ABBA! Antibiotikumot nem szabad csak úgy abbahagyni,kivéve ha allergia alakul ki. De akkor is át kell térni másikra. A normál bélflórát is elpusztítja az antibiotikum, ezért ahogy már írták szedjél mellé probiotikumot!
2013. dec. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És az antibiotikumok szedési ideje,attól függ,hogy melyik szerv beteg. Mindenhova másképp jut el,másképp hat.És nem mindegy az sem milyen antibiotikumról van szó. Pl. egy hólyaghurutnál gyakran elég 1x szedés,ha ez az antibiotikum a Monural,ami erre van kitalálva,vagy 2-3 nap pl. egy Nitrofurantoinból. Egyszerű bakteriális torokgyulladás esetén elég 5 nap (bár léteznek már olyanok is amiket 3 napig kell szedni),viszont a melléküregeknek rosszabb a keringése,az üregekben gyorsan szaporodnak a baktériumok,ezért akkor hosszabb ideig KELL szedni.
2013. dec. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Inhalálok, porlasztok, illóolaj is megy. Doxypharmot, mixtura pectoralist, fájdalomcsillapítót szedek egyébként. Normaflort is, de akkor lehet, hogy az kevés. Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 23. 09:02
 6/12 anonim ***** válasza:

A Normaflore se mindig és mindenkinek megfelelő.

Én is azt mondom, amit a többiek hogy a gyomorfájdalmat a bélflórád miatt érzed, amit az antibiotikum kicsit vagy éppen nagyon most megpiszkált.

A Normaflore nem tartalmaz annyi mindent, mint más probiotikumok, egyszerű 5-7 napos kezelés mellett megteszi, de ha hosszabb kúráról van szó, meg ha erősebb az antibiotikum, akkor érdemes másik probiotikumot venni, ami több mindent tartalmaz.

2013. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valóban semmiképpen ne hagyd abba, viszont az orvosnak erről tudnia kell, mielőtt még súlyosabb tüneteket okoz. Az orvos feladata eldönteni, hogy mit csinálj (akár le is cserélheti a gyógyszered)
2013. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapító is kikészítheti a gyomrot.
2013. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy ördögi kör. Fájdalomcsillapító nélkül még oldalra nézni sem lehet, vagy lehajolni. Az antibiotikum hat, de nagyon lassan. Vettem Lactív kapszulát, ezt ajánlották a gyógyszertárban. Remélem, hamar elfelejtem az egészet, köszönöm még egyszer.
2013. dec. 23. 18:09
 10/12 anonim ***** válasza:
És egyél kefírt,joghurtot. Az is tele van lactobacillussal. Ha nekem valamilyen oknál fogva nem a "legjobb" a gyomrom,beleim megeszek egyet-egyet és szinte azonnal érzem,hogy milyen jót tesz.
2013. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!