Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stressz, szorongás, pánik,...

Stressz, szorongás, pánik, veszes verszegenység vagy szívbetegség??? 33/L

Figyelt kérdés

Az elmúlt fél évben extrém stresszes volt az életem. Család, betegség stb… amikor kezdődtek a gondok akkor a pánikbetegsegem visszatért 6 év után.

Októberben voltam teljeskörű kardiologiai kivizsgalason (magasvernyomasra kell gyogyszert szednem)

Novemberben kontrasztos CT vizsgalaton (szivtől medenceig, van 3 pici vesekő am minden oke)

Decemberben endokrinologusnal (3havonta ell. oke minden)

Volt 3 hasi UH az elmult félévben ( ok minden)

Megszamlalhatattlan labor amiből az egyiknel B12 és folsav hiány szerepelt (veszes verszegenyseg)de semmi tünete nem volt. Ez egy decemberi laboron volt amit akkor nem tudtam megnézni.

Februárban miután kikértem és láttam a papiron a vitaminok hiányát ill a megjegyzest hogy gyomor sorvadás (gastritis)gyanu, intrinisk feherje hiany… azóta kezdődtek ezek a sziv eredetű panaszaim. Utana olvastam és nagy a kockazata ilyenkor a gyomorráknak. Azóta a panaszaim: légszomj, mellkasifajdalom, extrem gyengeseg (ami a legrosszabb), kedvetlenseg,reszketés és kb mindennap sirok mar ezek miatt.

Nem tudom hogy mi ez. Menstruáció előtt 2 héttel ezek a tünetek még jobban felerősődnek. Szerdára kaptam időp-ot a haziorvosnál.

Nagyon szorongok.

Kb egesznap fáj a mellkasom, legszomjam van es reszketni is szoktam. Ha mar nem birom, veszek be egy nyugtatot utána jobb. De raszokni nem akarok. Kb a f@sz ki van hogy mindig van valami. Én élni akarok nem igy szenvedni.

Ezek a tünetek kicsinálnak.


Mi okozhatja ezeket szerintetek??Volt valaki már így???


A veszes verszegenyseg, psziches eredetű vagy szívprobléma??????


Köszönöm a válaszokat!



2022. márc. 27. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vészes vérszegénységed biztos nincs, mert akkor alacsony lenne a hemoglobin szinted, a kardiológián kiderült volna a szívbetegség. A problémáid valószínűleg a pszichés problémáid okozzák.
2022. márc. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichés probléma.
2022. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam a háziorvosnál. Elmondtam neki a fenti tüneteim. Ő is arra gyanakszik amire ti. Szerinte nagyon sok volt az elmúlt félév ami most így jöhet ki. Minden esetre csinál egy nagy labort. Vitaminok, vérképzők, pajzsmirigy stb.. szerdán lesz eredmény. Utána leirom végül mi történt ha esetleg más is járna hasonló cipőben.
2022. márc. 28. 13:58
 4/9 anonim ***** válasza:

A vérszegénység miatt érdemes labort nézni. Előtte hagyd ki a vitamint is.


Pánikbetegségre utalnak a tüneteid.

2022. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
36 ffi , én lassan 1 éve csinálom ezt és majd megbolondulok. Hol extrém alacdony a pulzusom , hol nagyon magas , elegem van.
2022. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap mentem vissza a labor miatt. Minden tökéletes….
2022. márc. 31. 17:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez pánikbetegség. Erre kellene kezelés.
2022. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagy. Nekem is ilyen tüneteim voltak. Sajnos, esetemben csak a gyógyszer segít.
2022. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyógyszeres kezelés ideiglenes tünetmentesítés avagy tompítás. Azoknak javasolt leginkább, akiknek kell az a tünetmentes állapot, hogy összeszedjék magukat és mélyre ássanak a probléma gyökereit megtalálva, majd azokon változtat.

Idővel pedig elengedni a gyógyszereket, mert már nincs szüksége.


Ezt kell sok gyógyszeresnek megértenie... különben egy életen át felemészti őket a szőnyeg alá söpört pszichés dolgok, gondjaik.

2023. jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!