Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hánygatok véreset gyógyszertől...

Hánygatok véreset gyógyszertől, vagy nagyobb baj van?

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban rengeteget fájt a fejem, és a gyomrom, így rengeteg fájdalomcsillapítót vettem be, köztük Algopyrint, Cataflamot, Algoflexet, összesen kb 20 db-nál tartok. A székeletemben nem vettem észre semmit, viszont ma "sikerült" hánynom, és szerintem véres volt. Forduljak orvoshoz, vagy csak álljak le a gyógyszerekkel?

2022. márc. 29. 12:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
jezusom... te nem tudod hogy van egy napi limit?? a fajdalomcsillapito nem cukorka! takarodj az orvoshoz!! remelhetoleg kapsz tole is egy jo fejmosast
2022. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Hányhatsz, és nagyon gyorsan fejezd be a fájdalomcsillapítók össze-vissza kapkodását, mert jóképű gyomorfekélyt kaphatsz tőle.
2022. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
A túl sok fájdalom csillapítótól akár meg is halhatsz, csak megsúgom. Mielőtt ilyeneket csinálsz nézz utána 😩 még jó, hogy menj orvoshoz és vallj be neki mindent nehogy nagyobb legyen a baj mint gondolnád
2022. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Persze, főleg a diklofenáktól.
2022. márc. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem megbotránkoztatás céljából írtam ki a kérdést, csak tanácsot szerettem volna kérni. Nyilván nem egyszerre vettem be 20 db-ot, és ez egy kb szám, hanem nagyjából 4 óránként, ami 6 db egy napon. Tudom, hogy nem cukorka. A közérzetem viszont jó, annyi, hogy sokat alszom az elmúlt napokban. Háziorvoshoz forduljak ezzel?
2022. márc. 29. 13:57
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen, fordulj a háziorvosodhoz.
2022. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

A gyomorfájás lehet gyomorfekélytől is, ami perforálni is tud és az veszélyes, vérzés is lehet ettől. Gondolom nem kicsit fáj ha 4 óránként szeded a gyógyszereket, plusz ha eleve ettől volt a fájdalom akkor a fájdalomcsillapítók csak rontanak rajta hiszen ellenjavalt fekéllyel a szedésük.

Minél előbb menj orvoshoz, első körben a házihoz aztán majd tovább küld ahova kell.

2022. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ne lepődj meg ha pár éven belül leáll a májad meg a veséd.
2022. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
8. Ettől nem fog leállni semmilyen szerve, max. akkor okozna bármilyen károsodást ha egész életében 4 óránként szedné, és ha abba hagyja a szervek képesek regenerálódni, szóval akkor sem halna bele.
2022. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%
De lefog mert ekkora dózisban konkrétan májkárosodást okoz. Szerinted mi bontja le ezeket?
2022. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!