Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Daganatos betegség, mit...

Daganatos betegség, mit tehetnék a barátnőmért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Barátnőm férje daganatos beteg, doki szerint napok vannak,még csak 32éves 😔 2 gyermek egy kisfiú és kislány marad apuka nélkül. A kislány még 2éves, a kisfiú 7 aki már jobban felfogja a dolgokat, apuka egy idelye nem engedi h így lássák, barátnőmet sem engedi 1hónapja nem látta már, egyedül az édasnyja láthassa. Barátnőm visszaköltözött a gyerekekkel a szúlői házba. Rettentő rosszul éli meg ami érthető, nagyobbik gyerkőcnek kirohanás, hisztiroham. Hallja és látja mi folyik körülötte, mondja is. Röviden tömören ennyi. Kérdésem az lenne, érdemes kivinni a a nagyobbik gyermeket temetésre? (Családjuk többi tagja szerint ki kell vinnie, én máshogyan gondolom mivel így is nagyon meg van törve a kisfiú.) Mivel tudnék segíteni nekik, mit mondhatnék, mit tegyek? Annyira megvisel engem is lelkileg ezaz egész, több éves barátságról van szó, szinte gyerekként ismertük meg egymást. Amiben tudok segítek nyilván pl mondtam h a gyerekekre vigyázok bármikor,hozza el őket mindennap h kikapcsoljanak ők is, probálok lelki támogatást nyujtani, de ebben a helyzetbe olyan nehéz bármit is mondani. Pszihologust intézi a gyerekeknek, szerintem neki is szüksége lenne rá. Sanaxokon él , napi szinten nem alszik és sír... mit tehetnék?
2022. márc. 31. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Apuka egyelőre még él, szóval jó lenne, ha nem egy kívülálló agyalna azon, hogy mi legyen a gyerekkel a temetésen, pláne ha a család nem szeretné vinni.

A legtöbb, amit tehetsz, hogy nem szólsz bele abba, ami nem a te dolgod.

Ajánld fel, hogy mivel te nem vagy közeli hozzátartozó, ha úgy dötenek, nem viszik a gyerekeket, te szívesen vigyázol rájuk a temetés alatt, hogy a rokonok mehessenek a temetésre, ne nekik kelljen a gyerekekkel lenni.

2022. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ennèl többet nem tudsz. Az idő majd segít. Nem fog mosolyogni, úgy tenni mintha rendben lenne. Hagyd, hogy majd meggyàszolja, èreztesd, hogy segítesz, támasza vagy, de ne akarj semmit erőltetni. A temetés pedig az ő dolga, majd eldönti viszi e a gyereket. Erről ne is beszèlj, még èl a fèrje, addig nem kell temetni. Egyèbkènt a bátyám ennyi idősen, ott volt az apukàja temetèsèn.
2022. márc. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én a véleményem mondom el, segíteni szeretnék neki és támogatni nem pedig beleszolni. Egyébként az anyuka sem szeretné vinni ha bekövetkezik a legrosszabb. A többiek viszont rá szeretnék erre erőltetni( azért írtam a temetésröl mert a családjukban nagy port kavart ez a dolog.) Köszönöm a hozzászólásokat én melette leszek és támogatom a két gyermekkel amennyire csak tudom.
2022. márc. 31. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Amíg nem kérdezi a véleményed, nem kér tanácsot, nem ő kezdeményez erről beszélgetést, addig bármit mondasz, beleszólás.
2022. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Én nem vinném el a gyereket a temetésre, nekem jóval később, 16 lves koromban halt meg apukám, de még akkor sem akartam menni a temetésre és sosem bántam meg.
2022. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kéne elzárni a gyerekeket a haláltól, és nekem anyukaként alap lenne, hogy viszem magammal őket az apjuk temetésére.
2022. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen kedves, hogy azért lettem lepontozva, mert nem akartam édesapám temetésére elmenni, köszönöm! :)
2022. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon sajnálom ami Apukáddal történt! Nem én pontoztalak le 😔
2022. ápr. 1. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!