Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reggel úgy ébredtem fel,...

Reggel úgy ébredtem fel, mintha lázas lennék. Megmértem a lázam, és 38-at mutatott. Csináltam itthon egy antigéntesztet,negatívat mutatott. Egésznap gyengének érzem magam. Most mértem a hőmérsékletem 38(de több volt) szóval már megy le?

Figyelt kérdés
Szedek fájdalomcsillapítót, vitaminokat(C,cinket, D vitamint). Mit ajánlotok ilyen esetben? Várjak holnapig, és ha nem lesz jobb, akkor menjek el a készültségire. Szerintetek van rá ok, hogy covidos vagyok?
2022. ápr. 2. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, ok van-e rá.

Azaz voltal-e covidossal pl.

Influenza is lehet, de a negatív gyorsteszt pedig nem 100%.

2022. ápr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem készültségi, hanem sürgősségi.

Úgy vágnának ki, mint macskát egészségügyi sétára.

"Megmértem a lázam, és 38-at mutatott"

"Most mértem a hőmérsékletem 38(de több volt) szóval már megy le"

He?

Amúgy nem volt még olyan variánsa ennek a szarnak, ami csak egy minimális lázat okoz, semmi mást.

Az antigén teszt (külön írva) csak azt mutatja, hogy átestél-e rajta, az aktuális fertőzést nem.

"Szerintetek van rá ok, hogy covidos vagyok?"

Nem ok, hanem esély.

De amúgy nem túl valószínű, főleg hogy már lecsengőben van.

Lázra, miért fájdalomcsillapítót szedsz?

Vagy troll kérdés, vagy hipochonder vagy.

Vagy csak a pontok miatt írtad ki a kérdést.

2022. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Az antiGÉN teszt mutatja ki az aktuális fertőzést, az antiTEST teszt mutatja ki a fertőzésen történt átesését.


Válaszoló:


Igen, lehetséges, hogy covidos vagy, de lehetsz influenzás is vagy csak egyszerűen megfáztál.

Ilyen általános és enyhe tünetetekkel pedig nem megyünk sem ügyeletre, sem sürgősségire, mert ahogyan a neve is mutatja, ez a sürgős esetekre van fenntartva. Holnap reggel hívd fel a háziorvosod és kérdezd meg, hogy nálatok mi a protokoll, addig csillapíts lázat és pihenj sokat.

2022. ápr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3, a csak megrázás az micsoda?
2022. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fázás
2022. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Megfázás: Felső légúti vírusos megbetegedés, amit a rhinovírusok okoznak.


Az influenzát az infuenzavírus variánsai okozzák.

2022. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!