Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Néhány héten keresztül sok...

Néhány héten keresztül sok fokhagymát ettem, és miután abbahagytam, rá két héttel egy erős lábszag és szájszag. Ez lehet a korábbi fokhagymázástól? Mikorra múlhat el?

Figyelt kérdés

Fokhagymakúrát tartottam, kb. 4 fej fokhagymát ettem meg négy hét alatt. Szerintem ez sok, de nem kirívóan és durván sok.


Rá két héttel megjelent egy erős lábszagom, illetve azt vettem észre, hogy ha olyan helyen vagyok, hogy több, 4-5 órán át maszkot hordok, akkor hasonló szaga lesz a maszknak, mint amilyen lábszagot érzek.


Emiatt az együttes lábszag-szájszag miatt gondolom, hogy a fokhagyma lehet utólag a ludas, mégis csodálkozom, ilyen ilyen sokára kezdte meg a kipárolgást a szervezetem.


Mikorra múlhat el? Nagyon kellemetlen közösségben, hiába cserélek zoknit, fertőtlenítem és váltom a cipőimet, kb. egy óra cipőviselet után már érzem a saját lábszagom. Érdekes módon, az a zoknim lesz büdösebb, amelyik lábamon van egy kis sérülés - bár ez talán érthető.


Soha többé fokhagymakúrát!


2022. ápr. 7. 20:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak pamut zoknit szabad venni, abban nyáron se fog izzadni a lábad. Én nem magát a fokhagymát hanem fokhagyma kapszulát szedtem. Én is éreztem az izzadtságomon de csak ha sportoltam, egyepkent nem párologtam a büdöset legalábbis én nem éreztem. Párom nem is vette észre pl. Emúlt pár nap után.

Próbáld ki a kapszulát. Olyat vegyel amiben mutatják az allicin tartalmát. Szerintem az kevésbé lesz büdös.

2022. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!