Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet tüdőgyulladás?

Ez lehet tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
Már vagy 4 napja fáj a torkom de nem úgy ahogy alapesetben egy megfázásnál, hanem ott sokkal lentebb, néha szúr is a mellkasi résznél ha levegőt veszek. Lázam nincs, közérzetem igazából jó, csak egész nap nagyon álmos vagyok ami viszont az életmódommal is összeköthető. Köhögök is néha, volt már köpet ürítésem is. Viszont suliba ugyanúgy járok, tesióra is volt ma, különösebb gondom nem volt.

2022. ápr. 7. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A torkod nem tud "lentebb" (=lejjebb) fájni, mint ahol a torkod van, mert a torkod nem a tüdőd. A tüdőgyulladást kizárólag az orvos tudja megállapítani, első körben hallgatás útján, és ha ott rögtön csinál egy covid tesztet, mindjárt egy információval beljebb vagy, és pozitív esetben utána nem mész be a suliba tovább fertőzni a többieket. A torokfájásra szopogass torokfertőtlenítő tablettát, pl Septofort, Strepsils.
2022. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Menj el a háziorvoshoz, nekem 2 oldali tüdőgyulladásom volt láz nélkül és hasonló tünetekkel, mint neked, plusz pozitív lett a covid tesztem.
2022. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most annyi hogy kohogok neha, meg érzem néha hogy fel kéne szakadnia de nagyon nehezen szokott, ha viszont igen akkor ilyen genny cucc jön fel. Torkom faj nagyon meg be vagyok rekedve, kozerzetem tokeletes voltam edzeni is
2022. ápr. 8. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb, amit tehettél, hogy elmész betegen edzeni! Minek? Nem akarsz meggyógyulni? Szedjél köptetőt, csak ne éjszakára (pl Ambroxol, ACC), fájdalomcsillapítót, szopogatós tablettát. Edzés helyett az orvoshoz kellett volna menned. Most két-három napig maradj otthon.
2022. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért mentem el edzeni mert alapvetően a torokfájáson és a rekedtségen kívül tökéletes a közérzetem. Ritkán jön fel köhögéssel köpet, de ilyen szerintem minden náthánál/megfázásnál előfordulhat.
2022. ápr. 8. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:
A torokfájás, rekedtség, köhögés is betegség. Betegen az ember nem terheli tovább a szervezetét, hanem pihenteti, hogy a kórokozók elleni harcra tudja összpontosítani az energiáját.
2022. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi volt?
2022. dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!