Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért járnak az emberek...

Miért járnak az emberek megfázással orvoshoz?

Figyelt kérdés
Olvasni minden télen, hogy tele vannak a rendelők ilyen betegekkel. De mit tud mondani az orvos? Pihenj, igyál sok folyadékot, neo citrant, ha köhögsz, valami köhögés elleni szirupot. Marha nagy tudomány. Ezek általában maguktól, kezelés nélkül is elmúlnak. Minek ezzel orvoshoz menni? Szerintem teljesen felesleges.
2022. ápr. 10. 07:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy a megfázást vírus okozza. Én egy sima megfázásról beszélek, ami magától is elmúlik egy héten belül. Erre nem kell semmilyen gyógyszert felirítni, pláne nem antibiotikumot. Épp elég baj, hogy nyakló nélkül írják fel az orvosok mindenre az antibiotikumot, az emberek meg észnél tömik magukba.
2022. ápr. 10. 08:20
 12/26 A kérdező kommentje:
Akinek csak a táppénzes papír kell, simán el tudja intézni az orvossal, nem kell ahhoz odamenni, és feltartani. Főleg a mostani időkben mindent el lehet intézni telefonon, tavaly váltottam háziorvost, e-mail-ben intéztük az egészet, mondta is, hogy oda ne menjek emiatt.
2022. ápr. 10. 08:22
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Nekem, ha tényleg kitör a "megfázás", akkor minimum 1,5-2 hét és sokszor van felülfertőződés. Az omikront is tuti azért úsztam meg ennyivel, mert kaptam antibiotikumot felülfertőződés ellen.
2022. ápr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
62%
Mi még a kőkorszakban élünk, személyesen kell elmenni az igazolásért.
2022. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%
Papírért is személyesen kell menni, mert mi az, hogy "velem ez és ez van" és "doki írjon ki" - vizsgálat nélkül (?)...
2022. ápr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
28%
15.te az elmúlt két évben hol éltél?
2022. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk mert nem akarják azt, mint a kedves párom aki már kib. 1,5 hónapja köhög?


Ő is úgy van vele, hogy jaj, csak megfázás, minek menjek orvoshoz.


Nem gáz, azt leszámítva, hogy időszakosan néha jobban van (3-4 nap), aztán megint visszaesik.

Ha elhúzott volna akkor, amikor kértem már 10x túllenne rajta, de nem.

2022. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

A sima megfázások nagyrésze ilyen csodásan felülfertőződik, és NEM múlik el 3-4 nap alatt, hanem sok embernél durvul.


Nekem is enyhe hőemelkedéssel jár, orrfújás, köhögés, semmi extra, de ha nem megyek vele orvoshoz, ráhúzódik a fülemre, aztán akkor már cs.hetem.

2022. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
68%
Amit valaki írt, azt nem a mostani járványos időszakra vonatkoztatta, hogy ha ki akarja íratni magát, "oda se kell mennie". Egy orvos meg nem szívesen adja a nevét és vállal felelősséget azért, hogy "beteg csak telefonál & írom is ki azonnal az általa elmondottak alapján".
2022. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
67%
Normális orvos akkor is megvizsgál, ha "csak" egy megfázásod van.
2022. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!