Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért járnak az emberek...

Miért járnak az emberek megfázással orvoshoz?

Figyelt kérdés
Olvasni minden télen, hogy tele vannak a rendelők ilyen betegekkel. De mit tud mondani az orvos? Pihenj, igyál sok folyadékot, neo citrant, ha köhögsz, valami köhögés elleni szirupot. Marha nagy tudomány. Ezek általában maguktól, kezelés nélkül is elmúlnak. Minek ezzel orvoshoz menni? Szerintem teljesen felesleges.
2022. ápr. 10. 07:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
58%
A mi orvosunk táppénzes papírt csak vizsgálat után ad ki.
2022. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

17-es, mégegyszer írom, hogy én nem arról beszélek, mikor valaki másfél hónapja köhög. Neki nyilvánvalóan már rég orvoshoz kellett volna mennie. sima. megfázásról van szó.


Többiektől is kérdezem, ti sosem voltatok még megfázva? Mikor egy két napig fáj az ember torka, bedugul az orra, majd taknyos lesz, végül meggyógyul egy héten belül akkor is, ha semmit nem csinál. Én erről beszélek.

2022. ápr. 10. 16:06
 23/26 anonim ***** válasza:
30%
De igen, és válaszoltunk is a kérdésedre. Voltunk csak "simán" megfázva és mivel ez egy fertőző betegség nem mentünk vele dolgozni, de táppénzre az orvos csak vizsgálat után ír ki, így el kell mennünk orvoshoz. Mi ennyire bonyolult ebben?
2022. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
56%
Mert gondolom ő bemegy dolgozni és összefertőzni mindenkit, mert hát ez csak egy nátha….
2022. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
61%
Ezen én is gondolkodtam már. Én megfázás elején csak odatelefonálok, hogy mi a bajom, s itthon maradnék. Kiír, mikor jobban vagyok, szintén telefon és megyek a papírért. Ha rosszabb lesz, akkor természetesen beülök a rendelőbe. Ilyen is volt, egész tűrhetően voltam már, de nagyon furcsa hátsó garatfali csorgásom megmaradt, kiderült erre antibiotikum kell. Sajnos egy pár napos betegségnél nem tudja az orvos sem, hogy mivé fajul, ezáltal a többség gyógyszert sem ír rá, kell jó pár nap, mire érzi az ember, hogy kell-e menni orvoshoz, vagy elég otthon pihenni. Ezt a gyerekorvosunk is megmondta, teljesen általános megfázásos, lázas tünetekkel, felesleges az első napon lemenni, mert akkor még ő sem tudja, hogy kelleni fog-e antibiotikum, alapból meg nem ír fel vírusfertőzésre.
2022. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
51%
Hat igen ez igy is normalis
2022. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!