Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet elhagyni a PPI...

Hogy lehet elhagyni a PPI gyógyszert? Kinek hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Noacod 2*40mg-ot szedtem 3,5 évig. Ma egy hete hogy Quamatelre 2*40mg-ra állítottak át. Semmit nem mondtak csak, hogy polipot találtak a gyomromban és nincs felmarodás minden rendben van. Már két napja egyre nehezebb olyan savgőz gyötőr. Köhögök ég a nyevem, a szám, a légcsővem. Mennyi idő mire aláb hagy, vagy ez jelzés, hogy újra kellene szedni? Teljesen tanácstalan vagyok. Az orvos a héten szabadságon volt és mikor lesz még kedd. :(

2022. ápr. 15. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Már így is sokáig szedted a PPI-t. Valószínű attól lett polipod. Idővel alábbhagy ez az érzés, semmiképpen ne vedd vissza a PPI-t. Ismerem az érzést.
2022. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Esetleg te is voltál ilyen helyzetben, hogy el kellet hagyni a PPI-t?
2022. ápr. 15. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és nem volt könnyű, a savgőzzel én is szenvedtem. Mostanság is van, hogy kapar a torkom emiatt. Akkor a Quamatelhez nyúlok 3 este.
2022. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meddig fog tartani ez az állapot? Diétázok, már előtte is azt tettem - 10 kg ment le eddig. Mit használtál? Salvus, rennie, gaviscon van itthon, ezekkel probálkozom, ja és gyógyteák.
2022. ápr. 15. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A sok okos aki lepontozott...a PPI-t 3 hónapig ajánlatos szedni, nem tovább. Utána kialakul ez az állapot.


Amikor ennyi ideig szedi valaki a PPI-t ha elhagyod jön a visszacsapás, több sav termelődik. Pár hét alatt rendeződik a helyzet, de ezt ki kell bírni a fent említett dolgokkal.

2022. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olvastam, sajnos nem jártam utánna a dolgoknak, csak szedtem, mert jó volt. "Akkor" Nem fogom többet szedni csak ezen legyek túl! Köszönöm a válaszokat! Kellemes ünnepeket!
2022. ápr. 15. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!