Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszert szedőktől kérdezem,...

Gyógyszert szedőktől kérdezem, hogy hányféle gyógyszert szedtek? Aggaszt, hogy én sokfélét. Mind másra hat, ezért nehéz bármit is elhagyni.

Figyelt kérdés
Gyógyszereim: Amitrex, Lamolep, Pregabalin, Trittoco. Időszakosan vagy alkalmanként Nyugtató. Most váltok Frontinról Rivóra. Lehet, hogy ma lesz változtazás, ma beszélek az orvosommal, aki terápiát is tart.

2022. ápr. 13. 09:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Pregabalin mire? Egyébként nekem ez így sok, azt tapasztalom, hogy a pszichiáterek hajlamosak többfélét adni.
2022. ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
A Rivó Rivotril? Mert ha igen, azt semmiképp nem szedném. Nagyon gyorsan függővé tud tenni. Hasonló a Xanaxhoz, arról is művészet lejönni.
2022. ápr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Amisulprid, xanax, trittico. Most épp ezeket. Szorongásra szedem, 10 éve próbálnak nekem vmi normalis kombinaciot talalni, nem igazan sikerul. Ezek mellett is szorongok, ami nagy szo, mert bár mindbol keveset szedek, de ugy szedálnak, hogy egész nap csak kóválygok.
2022. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
A tritticot alvászavarra kapod?
2022. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%
Voltam mély depressziós. Volt öngyilkossági kísérletem, kezeltek kórházban is. Mikor már minden tönkre ment körülöttem, akkor döbbentem rá, hogy a millió gyógyszer semmit nem old meg. Csak magam tudok tenni a gyógyulásomért. Az orvosom esküdött a gyógyszerekre, ezért tudta nélkül szoktam le. Olyan mértékben függő voltam, hogy hónapokig tartó folyamat volt, rengeteg mellékhatással járt. Előfordult, hogy úgy éreztem, nem bírom tovább, inkább maradjon a gyógyszer, de sikerült megállnom. Több, mint 10 éve tiszta vagyok, teljesen rendbe jött az életem. Na, most lehet lepontozni.
2022. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Bipoláris vagy? Ha igen, akkor sajnos előfordulhat, hogy ennyi mindent kell szedned, hiszen ezek között van antidepresszáns, antipszichotikum, hangulatstabilizáló, a pregabalin asszem epilepszia-ellenes szer és nyugtató hatása miatt írják fel (?) és nyugtató.


Nekem is volt ilyen "menüm", de nem bírtam. Most csak lítiumot szedek (meg xanaxot, de azt én erőszakoltam ki a dokiból).

2022. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

5

Nem pontozlak le, de ha valaki skizo vagy bipol, akkor csinálhat magával bármit, akkor is kelleni fog a gyógyszer. Szóval mindig gondolkozzunk kategóriákban.

2022. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
7, írtam, hogy mély depressziós voltam. Arra vonatkozott.
2022. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

8

Értelek. Akkor elnézést kérek.


Egyébként igazi, klasszikus major depressziód volt? Tehát egész nap ágyban fekvés, önellátási képtelenség (tehát nem ettél, nem ittál, ha valaki nem segített), nulla kommunikáció, teljes elzárkózás a világtól? Nem kötekedésből kérdem, csak ilyenről még csak olvastam.

2022. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Tényleg jo lenne tudni minek szedsz ennyi gyogyógyszert. Ebben van skizofrenia ellenes antipszichotikum, antidepresszans, nyugtato, epilepszia elleni szer.
2022. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!