Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van most influenza?

Van most influenza?

Figyelt kérdés
Covidos tüneteim vannak, de a teszt negatív. 37,fok hőemelkedés, pici köhögés, nátha. Milyen felsőlégúti betegségek vannak most?

2022. ápr. 15. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Volt nektek olyan, hogy covidos tüneteitek voltak, de kiderült hogy nem covid, hanem valami más felsőlégúti probléma?
2022. ápr. 15. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"Békássy Szabolcs az országos kollegiális vezető háziorvos elmondása szerint egyre többen jelentkeznek a háziorvosuknál influenzaszerű megbetegedéssel, az influenza-figyelőszolgálat adatai szerint pedig itthon továbbra is a járványküszöb felett van ezeknek a megbetegedéseknek a száma. A legtöbb ilyen eset Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében volt, valamint jellemzően több a fertőzöttek aránya a gyerekek körében. A betegeknél jóval erősebb tünetek jelentkeztek a korábbi évekhez képest: jellemző az erős fejfájás és az elhúzódó láz. Ennek az lehet az oka, hogy tavaly nem volt influenzajárvány, ezért nem rendelkezünk védettséggel."
2022. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ. Én ilyen rosszul már rég voltam. Mivel a férjemnek ugyanezek a tünetek vannak, azt gondoltuk covid. Mert covid tünetek voltak. Volt több teszt is, pcr is, mind negatív.
2022. ápr. 15. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Influenza szezon van..nálunk is benne van a család
2022. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem hajnalban kezdődött hidegrázás, fenéktől lefelé folyamatos izomfájdalom, alig tudtam felállni, menni, mert még rosszabb volt aztán megszűnt délelőtt a fájdalom ami visszatért kora délután,életemben nem éltem át ilyet, se állva,se járkálva,se fekve nem volt jó. Reggeltől már 38 fok és afeletti lázam volt, hívtam dokit, el kellett hozatnom a tesztet hogy én teszteljem le magamat az orrbadugós pálcikával :/ még sose teszteltek, nemhogy én magamat. Hát mondanom se kell ,hogy nem egyszerű mutatvány saját magadnak lenyomni eleve van egy alap ellenállás saját magamnak fájdalmat okozni..ugyan hogy?. Lenyomtam amíg éreztem hogy nem megy tovább, némi fájdalmat észleltem nyilván de tuti nem értem el a célt. A teszt egyértelmű negatív lett. Ezzel letudták, nem hívnak be, hogy ők is leteszteljenek, ez vicc. Vetettem nyáltesztet reggel még mielőtt bármit eszek,iszok megcsinálom. Doki szerint ez B típusú influenzam,de tényleg most már ez folyik a csapból is. Délután már be kellett vennem a lázcsillapítót mert egyre lázasabb voltam. Mandulám csak puffadt, ittam ma kb 3 liter vizet. Holnap hívnom kell a dokit hogy mi legyen hogy bemenjek esetleg és megvizsgál. :/ így? hogy csak az én általam elvégzett egyetlen tesztem van ? Na midegy ez van, de nem fogok bemenni, hogy tényleg szórjam a kórt. Ha nem kovid hanem influenza, az akkor mindegy? Szórhatom? :D őrület
2022. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!