Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez székrekedés lenne?

Ez székrekedés lenne?

Figyelt kérdés
Szóval, az a helyzet, hogy az elmúlt 4 napban eléggé megváltoztak a széklési szokásaim. Minden nap amikor elmegyek, akkor van hogy ilyen hosszúkás száraz, kicsit ceruza alakú székletem van csak, mellette pedig ilyen bogyók, közben pedig érzem, hogy lenne valami, amit nem tudok kinyomni. Ez mennyire durva székrekedés, és hogyan kezeljem? Jelenleg külföldön vagyok, a dulcolax kúp segíthet (egyszer már volt hasonló és nem segített)?

2022. ápr. 17. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez sokmindenen múlik, nekem az segített, hogy kezeltem a szorongásom és elkezdtem több gyümölcsöt és zöldséget enni, meg ilyen 100%-os gyümölcsleveket inni. Nekem stresszes időszakban volt. Amikor hasmenésem volt meg elég volt a szorongás kezelés. Nálam ez mindig pszichés eredetű volt. Egyébként nem annyira durva, jön széklet, leírtak alapján viszonylag normális. Remélem tudtam segíteni.
2022. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyan lehet, hogy a beszáradt széklet mellett távozik a közepesen nagy szilárd széklet?
2022. ápr. 18. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden lehet. Főleg ha rosszul étkezel és rendszertelenül.
2022. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cubina ***** válasza:

Egyél minden nap egy-két banánt. Pár nap alatt helyrehoz.

Én hónapokig kínlódtam egy műtét után, a végén aranyerem lett. Inger volt, de nem jött semmi, a végén meg vér a sok erőlködéstől. A banán csodát tett és azóta sincs gondom, az aranyér is elmúlt.

Az a csodálatos a banánban, hogy a hasmenést megszünteti, de a székrekedésből is normál székletet csinál. Nem beszélve a rengeteg jótékony hatásáról. Csak olvass utána, meg fogsz lepődni.

2022. ápr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!