Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehetséges ez?

Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Férjem megfertőzött engem és a kislányunkat is Coviddal. Én és a kislányom tegnap jöttünk haza a kórházból (a kicsi láza miatt kerültünk be). Lett csinálva új teszt és még mind a 3-an halványan pozitívak vagyunk, egyébként a tünetek már múlnak. A férjem mehet ma már dolgozni, orvos elengedte, de mi meg amint írtam 5 nap bezártságra lettünk ítélve.

2022. ápr. 20. 06:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a karanténszabályok elég hülyén lettek megalkotva.
2022. ápr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A karantén hossza attól függ, mikor kezdődött a betegség. Neki hamarabb kezdődött, így a karantén is hamarabb lejár. A karantén vége nem függ a teszttől, akár pozitív teszt esetén is feloldható. forrás: hatályos NNK eljárásrend


[link]

2022. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk a férjed jó nagy barom, hogy halvány pozitív teszttel bemegy dolgozni. Pont az ilyen felelőtlen barmok miatt terjedt ennyire a járvány!
2022. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Először is, nem barom! Ismeretlenül semmi jogod nincs degradálni, max a törvényhozókat, az orvosokat, akik azt mondják, hogy mehet az ember dolgozni így is. Esetleg eszedbe jutott, hogy olyan helyen dolgozik, ahol nincs túlzott személyes kontakt mással, így nem fertőz meg mást? El kell keserítemem téged, az utcán több száz, akár ezer ember járkál, aki fertőzött! Egy kis náthától ne féljünk már ennyire!
2022. ápr. 20. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokan nem egy kis náthának élték meg, sőt. Az meg hogy mások is vannak akik felelőtlen és ostoba módon viselkednek, nem mentség arra, ha te is. Vagy ez esetben a férjed.
2022. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"max a törvényhozókat, az orvosokat, akik azt mondják, hogy mehet az ember dolgozni így is."

Attól, hogy a doki azt mondja, hogy rendben, még nem kellene közösségbe menni, ha egyszer a teszt még pozitív, mert az azt jelenti, hogy bizony még fertőz az ember.


"az utcán több száz, akár ezer ember járkál, aki fertőzött"

Ez lehet, de attól még nem nekik van igazuk! És nem kell beállni a többi felelőtlen közé. Ha az átlag ember csak egy kicsivel lett volna óvatosabb és felelősségtudóbb, az egész járványon túl lettünk volna pár hónap alatt!

Én is átestem rajta, de nem mentem közösségbe, amíg teljesen meg nem gyógyultam. Inkább érintkezésmentesen házhoz rendeltem mindent.


"Egy kis náthától ne féljünk már ennyire!"

Kis nátha? Én 5 évente egyszer szoktam beteg lenni, akkor is max 1-2 nap. A Covid miatt három napig az ágyból se tudtam kikelni és egy hét volt, mire nem éreztem magam hulla fáradtnak egész nap, a köhögés meg két hétig elkísért. Édesapám két hétig volt vele kórházban, alig kapott levegőt, pedig szinte soha nem szokott beteg lenni. Szóval nem kéne ledegradálni "kis náthává".

2022. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!