Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos vagy Ir, vagy más?

Pcos vagy Ir, vagy más?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mindenkitől bocsi, hosszú lesz.

2-3 éve lefogytam 100 kilóról 70-75-re(nem egészségesen sajnos...:( ). Tudtam tartani egész sok ideig, aztán egy marha stresszes idő szakom következett és a súlyom felszökött 86 kilóra, kb. 3 hónap alatt... Mostanában vettem észre hogy ha nem eszem 2-3 óráig akkor nagyon szédülök és feszültebb vagyok a kelleténél. A munkában hamar álmos leszek, pedig nem egy nehéz a munkám. De ami a legrosszabb világ életemben több szőr volt rajtam a kelleténél. :( 24 éves vagyok, lassan 1-2 éven belül babát szeretnénk. Ma elmentem kezdésnek a háziorvoshoz, aki szerint inzulin rezisztencia lehet.. Elküldött vérvételre és vizelet vizsgálatra. Volt valaki hasonló helyzetben esetleg?



2016. febr. 22. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Férfias típusú hajhullás, kopaszodás, szabálytalan menstruáció (évi 8-nál kevesebb) pattanások, zsíros bőr, szőr hason, mellbimbóm, bajusz, szakáll?
2016. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megnagyobbodott petefészek, cisztákkal?

Egy sima vérvételből a világon semmi nem fog kiderülni.

Endokrinológiai és nőgyógyászati szakrendelést kell felkeresni. Ha a két csoport tünetei stimmelnek, akkor lehet biztosat mondani.

2016. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A hajam nem hullik annyira (meg). A mensim szerintem 8-nal kevesebb..mindig valtozik. :( Szorom pedig van a popsim folott a derekamon, a pocakomon, a combom hatso reszen.. Ezek amik igazan zavarnak.
2016. febr. 22. 19:16
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom. Ugy voltam vele hogy ha tenyleg nem derul ki belole semmi akkor kerek beutalot endo dokihoz. De erdekes volt mert elmondtam az orvosnak par tunetet es mondta az ir-t...
2016. febr. 22. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor majd az endokrinológián pontosítani lehet.
2016. febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van egy olyan a papiron hogy sTSH. Utana neztem az a pajzsmiriggyel kapcsolatos. Ha az rendellenes lesz akkor csak tovabb kuld.
2016. febr. 22. 21:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem küld tovább, akkor is mész magán endokrinológushoz és nőgyógyászhoz, mert ez idővel csak durvább lesz, teherbeesés meg végképp nem lesz belőle.
2016. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Addig amíg húzódik ez az egész addig diétázom és mozgok, ez a legtöbb amit tehetek. :)
2016. febr. 23. 07:54
 9/11 anonim válasza:
írok privát :)
2016. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tshm 7.4 lett. :(
2016. márc. 21. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!