Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Idegrendszeri gond, autoimmun...

Idegrendszeri gond, autoimmun betegség, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja vettem észre, hogy miután lerakok és elengedek egy palackot vagy valamilyen kisebb tárgyat, azt követően az ujjak az adott kezemen nem nyíltak vissza maguktól a szokásos helyzetbe, hanem a tenyérrel kb.90 fokos szöget bezárva maradtak, felfigyeltem arra, hogy a kisujjam "könnyebben jár", mint korábban. Úgy folytatódott a helyzet, hogy a következő héten kb. 4 napig kényelmetlen volt minden testtartás a gépelő helyzeten kívül(idegi késztetés arra, hogy úgy tartsam a kezeimet, mintha a számítógépen írnék, ülve a lábakat párhuzamosan tegyem, gyakorlatilag az impulzusok a leírt helyzetekbe akarták rántani őket), ez a panasz azonban megszűnt. Közben két napon is 1-20 másodperces ideg-bizsergést éreztem kb. 30-szor az arcomon több helyen, az orromon is, olyan volt, hosszabb futás/biciklizés után. Közben volt gyenge bizsergés a bőrben az arcomon 2-3 napig egyfolytában, a bal oldalon az állkapocs közepétől kb. a fülemig, egyik nap 15-ször fél-egy másodpercig égett szagot éreztem. Az eddig felsoroltak egy 5 napos időszakban történtek, megszűntek, viszont rá egy napra azt vettem észre, hogy nem érzem az izmok feszességét, nagy erőkifejtésnél nem remegnek/nem érzem, hogy remegnek.

Tehát ami hosszú távon fennáll: az izomfeszesség nem érzése, nincs éhségérzet(az ujj problémák kezdetekor még biztosan volt), nemi szervi problémák(magömlés visszatartása), csökkent veszélyérzet, adrenalin érzet hiánya, plusz egy nehezebben leírható dolog, nem érzem magamon a bőrréteget. Korábban a nyelv mozgatasát nem nagyon tudtam kontrollálni, gyerekkortól kezdve jelezték az orvosok, azonban a testtartási panaszok kezdetével egyidejűleg megszűnt az erős nem akaratlagos mozgás.

Volt koponya MR(3 Teslás, jó felbontású) ami negatív lett, nem találtak semmit, kardiológia(ultrahang, EKG, terheléses vizsgálat), az is jó lett, általános labor, az értékek ott is a referenciatartomány közepén, + nem volt benne, a neurológiai fizikális/reflex vizsgálatok sem mutattak hibát.

ENG/EMG, tüdőgyógyászat is ajánlott.

Családi hajlam kb. semmilyen súlyosabb betegségre nincs, ismert veleszületett rendellenességről sem tudok, korábban nem volt semmilyen nagyobb egészségügyi panaszom, idegrendszeri meg egyátalán nem.

A két szem között már régóta(relatív régóta,19évhez képest) nagy az eltérés távolra nézésnél, az egyik nagyon élesen lát, a másik nem(az erős elnyomja a másikat), viszont 50cm-nél kisebb távolságon a távolra rosszabbul látó egy kicsivel erősebb. Ritkán korábban emiatt volt gyenge fejfájasom, ami a gyengébb szem becsukásával megszűnt.

Szóval ez lenne a helyzet, esetleg valaki tapasztalt már ilyet?



2022. ápr. 24. 21:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!