Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » TSH érték változhat ilyen...

TSH érték változhat ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Enyhe IR-em, illetve PCOS-em is van és az orvosom kért egy hormonlabort is. Ezt megcsináltattam 03.29-én, amelynek eredménye egy 4,249 mIU/l TSH érték. Megbeszéltük az orvosommal, hogy ez picit magas, alul működik a pajzsmirigyem és mivel még nem tervezek gyereket nem gyógyszert kapok, hanem egy hormontanácsadóhoz irányított, aki segít gyógynövényekkel és egyéb étrend-kiegészítőkkel kezelni ezt. Ez eddig tiszta sor.

2 hete konzultáltam is vele, majd múlt héten elkezdtem használni, amiket javasolt. Ő kérte, hogy csináltassak még egy pajzsmirigy labort, ahol néznek a TSH-n kívül FT3-at, FT4-et és Anti-TPO-t, hogy lássuk autoimmun-e a betegségem. Ezt megcsináltattam tegnap, ma reggelre megérkezett az eredmény, ahol minden értékem referencia tartományon belül van, a TSH-m pedig 2,421 uIU/ml lett.

Én úgy érzem valami nem stimmel, hogy 1 hónap alatt ekkorát változott volna ez az értek, soha senkitől nem hallottam/olvastam még ilyet. Természetesen megyek tovább ezzel a lelettel, de addig is amíg kapok időpontot érdekelne hogy bárki tapasztalt-e esetleg hasonlót? Valami esetleg hatással van rá, elrontották a vizsgálatot vagy ez normális?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. ápr. 28. 09:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9: teljesen normális.
2022. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Endokrin klinika....

[link]


"A normális TSH tartomány 0,55-4,78 mIU/l."

2022. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha babához 2 alatti a jó, akkor nem lehet, hogy a szervezet optimális működéséhez is inkább az? Mert nekem a koleszterinem emelkedett pár hónap alatt változatlan étrend, több sport és jobb testzsír% ellenére és tudtommal a pajzsmirigynek is lehet ebben szerepe. Ezalatt a pulzusom a föld alatt jár.
2022. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

13: hidd el, hogy a szakemberek jobban tudják...


Nem véletlen az egyetem oldalán is a megfelelő adat...

2022. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem tudom, gondolom ami referencia értéken belül van, az elfogadott. A koleszterinem nekem is magas. Akkor is magas volt, amikor még nem volt gond a pajzsmirigyemmel. Nekem terhesség után pár évvel derült ki a Hashimoto. Szedek Letroxot, Tsh, T3, T4 rendben. A pulzusom pedig nagyon magas.
2022. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De akkor babához miért 2 alatt jó?
2022. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez sem feltétlenül van így. Általában az emberek nem is nézegetik a TSH értéküket, mikor babát terveznek. Én 3 feletti TSH-val lettem terhes.
2022. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na ez megnyugtató.
2022. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2022. ápr. 29. 14:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!