Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » TSH érték változhat ilyen...

TSH érték változhat ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Enyhe IR-em, illetve PCOS-em is van és az orvosom kért egy hormonlabort is. Ezt megcsináltattam 03.29-én, amelynek eredménye egy 4,249 mIU/l TSH érték. Megbeszéltük az orvosommal, hogy ez picit magas, alul működik a pajzsmirigyem és mivel még nem tervezek gyereket nem gyógyszert kapok, hanem egy hormontanácsadóhoz irányított, aki segít gyógynövényekkel és egyéb étrend-kiegészítőkkel kezelni ezt. Ez eddig tiszta sor.

2 hete konzultáltam is vele, majd múlt héten elkezdtem használni, amiket javasolt. Ő kérte, hogy csináltassak még egy pajzsmirigy labort, ahol néznek a TSH-n kívül FT3-at, FT4-et és Anti-TPO-t, hogy lássuk autoimmun-e a betegségem. Ezt megcsináltattam tegnap, ma reggelre megérkezett az eredmény, ahol minden értékem referencia tartományon belül van, a TSH-m pedig 2,421 uIU/ml lett.

Én úgy érzem valami nem stimmel, hogy 1 hónap alatt ekkorát változott volna ez az értek, soha senkitől nem hallottam/olvastam még ilyet. Természetesen megyek tovább ezzel a lelettel, de addig is amíg kapok időpontot érdekelne hogy bárki tapasztalt-e esetleg hasonlót? Valami esetleg hatással van rá, elrontották a vizsgálatot vagy ez normális?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. ápr. 28. 09:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, változhat. Ezt saját tapasztalatból mondom. Nekem volt már két egymást követő nap is teljesen különböző TSH-értékem.
2022. ápr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

És neked sikerült utána járni, hogy ezt mi okozza?

Mert igazából én most abban bizonytalanodtam el, hogy akkor most alul működik a pajzsmirigyem vagy sem?

2022. ápr. 28. 10:44
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem autoimmun pajzsmirigy betegségem van, ezért gyakran van ellenőriztetve. Amikor kiderült, sokáig nem kaptam rá gyógyszert, mert a T4 és T3 szintek mindig rendben voltak. Rendszeresen ellenőriztetve volt akkor is, és szinte sosem volt ugyanolyan értéken. Egy ideje már szedek rá gyógyszert, rendben is van az érték, de most sem egyforma soha.Szelént érdemes szedni egyébként, azt szokták ajánlani az endokrinológusok a pajzsmirigyre. Egyébként ha jó az ANTI-Tpo-d, T4, T3 szinted, akkor ne aggódj. A TSH érték ingadozhat.Függ a napszaktól, évszaktól is, stb.
2022. ápr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
2022. ápr. 28. 11:06
 5/19 anonim ***** válasza:
Szívesen:)
2022. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

4,2-es TSH még nem alulműködés!


[link]


Csak a referenciatartomány tetején van.


Kb. 6-os értékig nem is adnak rá gyógyszeres kezelést (kivéve ha babavárás van, de az más tészta).


Teljesen normális, hogy ingadozhat: ez nem egy precíziós műszer, a szervezet hormontermelése sok tényező együtthatásától függ. Ahogy a #3 is leírta.

Én is Hashimoto-s vagyok, egyforma adagolású gyógyszerszedés mellett is ingadozik a TSH-érték.

2022. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolso!


Akkor biztos intezmenyfuggo. Nekem 2,9es tshra endokrinologushoz küldtek. Rogton irt gyogyszert 100at, alulmukodesre, majd masnapra jott meg az anti tpo es kiderult ahashimoto.

Masfel eve szedem a gyogyszert, most kellett emelni, pedig csak a tsh lett magasabb megint (2,8) a tobbi ertek jo, nincs gobom de zsugorodik a pajzsmirigyem.

Kerdezo!

Keress fel egy jo endokrinologust ahol ultrahangoznak is es onnan meg mindig el lehet indulni termeszetes modszerek iranyaba.

2022. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

7: huhh.... 100microgrammot 29-re? Durva! Én 16-os TSH-ra kaptam 25-öst, és hosszú heteken át fokozatosan emelve jutottam el a 100-ig.


A 2,9-es semmilyen referenciatartomány szerint nem alulműködés. Még babaprojekt esetén sem vészes...

2022. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A 3,3 milyen? :(
2022. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én is 7 feletti TSH-ra kaptam 25 mikrogramm Letroxot. Az szépen le is vitte 2 körülire. 4 körüli értékre még nem adtak semmit. Ha valaki babát szeretne, akkor nem szeretik, ha 2 felett van. De azért valaki ennél magasabb értékkel is teherbe esik és egészséges gyermeket szül. De ez már egybefüggő. Ami lényeges még, hogy a T4 és T3 rendben van-e. Önmagában a Tsh kevésbé mérvadó.
2022. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!