Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A prolaktinóma nevű tumor...

A prolaktinóma nevű tumor halálos volt régen?

Figyelt kérdés

Van egx ismerősöm, aki írt könyvet és úgy adja elő ezt a tumort, hogy imádkozott istenhez, és minden vagyonát odaadta volna, hogy egészséges maradjon... Aztán el is vesztette minden vagyonát idővel, de 3 hónapig kellett várakoznia mire hazajött Magyarországra egy orvos, aki ezt műteni tudta, és teljesen ki volt, vajon túléli-e.



El voltam ájulva a sztorijaitól. Ahogy mindenki lol.



De aztán én nekem is lett ilyen betegségem, mondjuk engem elég gyógyszerrel kezelni. Szóval megtudtam, hogy ez egyáltalán nem egy halálos valami, csak kellemetlen, hogy impotens voltam tőle.



Szóval ez a 2000es évek elején még nem volt egy teljesen rutin és könnyen kezelhető valami? Vagy kamuzott a csávó, hogy nagyokat mondjon?


máj. 17. 07:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért attól is függ, hogy mikro- vagy makroadenoma. Egy mikroadenoma nem halálos, csak marha kellemetlen (libidócsökkenés, meddőség, tejcsorgás).

Ellenben a makroadenoma veszélyezteti a látást (mivel ott megy a látóideg), és ott teljesen kieshet az agyalapi mirigy működése, mert a normális sejteket szétnyomja a tumor, és az lehet halálos.

máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!