Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dupla annyi a trombocita...

Dupla annyi a trombocita számom a normálisnál (980). Az orvosom tromboreductin gyógyszert írt fel de egyenlőre nem használ. Nem ismerek mást akinek lenne ilyen csontvelő betegsége érdekelne, hogy akinek van az hogyan kezeli illetve éli meg?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 29. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

ET-d van?

Eszenciális thrombocytozis?

Mert ugye betegségre kérdeztél rá, hogy másnak van-e itt ilyen, ehhez el kell mondanod neked milyen van.

Az hogy magas a thromboyta szám az önmagában nem a betegség, csak annak a tünete, és több betegésg miatt is lehet magas.

2022. jún. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a válaszod, igen ET-m van. Nem ismerek senki mást akinek lenne ilyen, nincs kivel beszélni erről. Kíváncsi lennék arra, hogy más ezt, hogy éli meg illetve mennyire változtatta meg az életét Jelenleg napi 3 Thromboreductin és egy Lítaril gyógyszert szedek. Sokszor fáradt vagyok és bedobog a szívem, nem tudom , hogy ez a betegségtől van vagy a gyógyszerek mellékhatásától. A legjobban az érdekel, hogy lehet e hosszú életet élni ezzel a betegséggel? Az orvos mindig homályos választ ad erre bár az interneten olvastam, hogy lehet. Bocsi ha hosszúra nyúlt.
2022. jún. 5. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hosszan élni ET-vel, javaslom keresd fel a Essential Thrombocytaemia Supportive Friends Group facebook csoportot, ott kapcsolatba lehet kerülni hasonló cipőben járó emberekkel.
2022. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod és a segítséget. Mindenképp felkeresem a csoportot :-)
2022. jún. 6. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és a fehérvérsejt is szokott nőni vele?
dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!