Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen bőrbetegség lehet ez?...

Milyen bőrbetegség lehet ez? Házi megoldás vagy azonnal szakorvos?

Figyelt kérdés

4 hete jelent meg egy viszonylag nagy kiterjedésű vörös folt előbb a jobb, majd a bal combom belső részénél, kb ott, ahol a herezacskóm érintkezik a combommal. Kisebb vörös foltok voltak eleinte, majd fokozatosan "egyesültek" és mostanra egy óriási vörös paca van mindkét oldalon. Fájva viszket, soha korábban nem volt hasonló problémám. Hiába kenem bármivel, nem segít, a viszketés sem múlik. Hetekig alsónadrág nélkül jártam és ruha nélkül aludtam, hátha kevés levegőt kapott a terület és emiatt alakult ki, de így sem javult. A folt egységes, vörös és van meghatározott kontúrja, ami még vörösebb, mint maga a folt.


Mi lehet ez?


25f



2022. máj. 4. 00:40
 1/6 A kérdező kommentje:
plusz az említett területen a bőr kicsit meg van duzzadva
2022. máj. 4. 00:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rózsa hámlás. Nálam is a combomon jött ki először hasonló korban. Igen jellemző. Nekem utána elöntötte a testem de mindenkinek más a lefolyása. Guglizz rá, nekem ott volt az anyafolt. Viszketett, égetett. Tavasszal jött elő, huszonéves koromban. Azt mondják gyakori.
2022. máj. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamint adnak rá kencét de nekem nem segített. Azt mondta a bőrgyógyász hogy tipikusan huszonéves korban, tavasszal jön elő. Magától gyógyul leginkább. Nézd meg a guglin, hogy olyasmi e, mint az ott látott anyafolt. Tipikusan vörös, erősebb kontúrral.
2022. máj. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bőrgomba, vegyél Canestent, kend napi 2-3 alkalommal, ha 1 hét alatt nem javul bőrgyógyász, amennyiben igen folytasd még egy hétig.
2022. máj. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kokárda szerű? Mert az lehet lyme-kór is.
2022. máj. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem kokárda szerű, canestent még nem próbáltam, irány a patika! köszi 4
2022. máj. 4. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!