Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Striák ellen van valami...

Striák ellen van valami “csodaszer”? Történetem lejjeb.

Figyelt kérdés
Tavaly nyár elején megjelent a mellem alatt két hosszúkás sötétebb bőrelváltozás. Elmentem a háziorvosomhoz, aki először azt hitte, hogy bepállás, ezért felírt rá egy krémet. A krém ugyan enyhített egy kicsit a bőrömön, de nem tűntette el, így tovább küldött bőrgyógyászhoz. Először nem magánba mentem (mai napig borzasztóan bánom), és ott egy szteroidos kenőcsöt adtak. Ezt két teljes hónapig használtam, mivel nekem ezt mondták, majd visszamentem, ugyanis megjelentek a bőrömön striákhoz hasonló, de annál sokkal vastagabb “sebek”, mire a kedves doktornő azt mondta, hogy használjam a kapott krémet tovább. Természetesen se én, se anyukám nem tartottuk ezt jó ötletnek, így elmentünk magánba, ahol mint kiderült, a szteroidos krém tönkre tette a bőrömet. Eszméletlen gusztustalannak érzem magam, és még a barátom előtt sem merem levenni a pólóm.. Tudtok esetleg valami “csodaszert” ami enyhíti a striákat? Vagy örök életemre ennyire csúnya marad? 18 éves vagyok még csak, és egyáltalán nem tudom mi tévő legyek

#krém #stria #bőrbetegség #striakrém #bőrbetegség ellen
2022. febr. 28. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szteroidos krémet sosem szabad hosszú távon alkalmazni! A striák eltűnni sosem fognak, maximum halványodni. E vitamint szedj rá.
2022. febr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs
2022. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Striára csodaszer az idő, halványodni fog. Úgy keletkezik, hogy növés, hízás, izmosodás miatt szétreped a bőr, szerintem nem ez a bajod, hiszen több orvos, látta, kezelte. Bármilyen seb, heg sokat javul idővel, türelem.
2022. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia! Igazából ezek a striák hegszerűen kiemelkednek, vagy inkább a bőr megnyúlása miatt be van süllyedve és mélyebb a körülötte lévő bőrnél? Esetleg pattanásos volt a bőröd vagy szőrtüsző gyulladás milyen gyakran fordult elő? Adott az is, hogy jelenleg nem szedsz valamilyen progeszteron tartalmú gyógyszert, amitől a melled mérete megnőtt és emiatt jelentek meg a striák?

Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak kicsit többet kellene tudnom, hogy tudjak segíteni.

Üdv, egy negyedéves orvostanhallgató.

2022. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Be van süllyedve, igazából elég csúnyán😕 Ott ahol most vannak a striák egyetlen egyszer sem volt se pattanásom, se szőrtüszőgyulladásom, most mintha lenne valami pattanás szerű ott. Őszinte leszek, egyáltalán nem merem bántani, mert a bőr is elég vékony tapintású ott, nem szeretnék sokat rontani a helyzeten, plusz így is egyenesen viszolygok tőle😕 Maga a “pattanás” igazából olyan, mintha lenne “feje” (nem vagyok biztos benne, hogy így hívják), de ha megnyomom semmi sem jön belőle. Semmilyen hormontartalmú gyógyszert nem szedek, és hízni se igazán híztam az elmúlt három-négy hónapban. Súly ingadozásom volt, de az is csak mindössze 1-2 kiló.
2022. márc. 1. 00:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Genetika és táplálkozás függvénye is lehet. Pl ha nem iszol eleget.


Nincs rá gyógymód, de rajtad kívül senkit sem érdekel. És ezt értsd pozitívan. Ez én számottevő probléma, ne fujd fel.

2022. márc. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Viszont engem eszméletlenül zavar.. Nem magával a striával van bajom, mert az a combomon is van, meg a hasamon, mikor elkezdtem kamaszodni szépen meghíztam, onnan vannak. Inkább az a bajom, hogy undorítóan néznek ki. Ezek nem azok a sima striák, hanem sokkal sötétebbek, és mélyebbek. Abban sem vagyok biztos, hogy stria, mert a bőrgyógyász is azt mondta, hogy ahhoz hasonló (ha jól emlékszem, az igazat megvallva teljesen sokkban voltam, ugyanis az orvosok konkrétan tönkretették a bőröm), és gondoltam rákérdezek. Már jó másfél hónapja elkezdtük kezelni, kezdetben ennél is rondább volt, kis fekélyek voltak rajta. Szerencsére pénzért már hajlandóak voltak segíteni (félre ne értsetek, a magán doktornő a világ legkedvesebb orvosa, csak felháborító, hogy 10-20 ezreket kell kiadnom azért, hogy ne tegyék tönkre a testem ilyen fiatalon), szóval már javult, viszont a striákra konkrétan még nem kérdeztem rá, mivel most a barna bőrelváltozást kezeljük először, szerencsére nem szteroidos krémmel (mondjuk ez logikus volt).
2022. márc. 1. 08:14
 8/8 johny85 ***** válasza:
szemölcsök bőrelváltozások mindenkin vannak, ez természetes ,nem kell vele foglalkozni hacsak nem bőrrák.
2022. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!