Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Daganat, hormonális csomó...

Daganat, hormonális csomó vagy mirigyek?

Figyelt kérdés
Hogy lehet ezeket megkülönböztetni a mellben tapintással? Volt régebben egy csomóm, azt könnyen éreztem, hogy „új“, de most egy jóval nagyobb, nem körülhatárolt részt vélek kérdésesnek és nem tudom, hogy indokolt e kivizsgálásra mennem. Kívülről nincs elváltozás, nem fáj, nem mozgatható, se eleje-se vége, de eddig mégsem tűnt fel, hogy ott lenne. Lehet ez hormonális is? (Egy ideje nem élek nemi életet, abból gondolnám.) Kell félnem, hogy daganat lenne?

2022. máj. 8. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne itt kérdezd.

Mindenki azt mondja majd,

(és én is) hogy menj orvoshoz!

Nem látjuk,tapintjuk. Csak elmomdod,hogy mi van...ez bármi lehet.

2022. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bárki bármit fog itt írni, ezzel fel kellene keresned a háziorvosodot, na nem azért mert ő majd megmondja mi ez ránézésre és tapintásra, mert ezt így nem is lehet (egy leírás alapján meg pláne nem), hanem mert beutal egy emlő centrumba, ahol csinálnak egy mammográfiát és/vagy egy mell ultrahangot .


Ezután még mindig nem biztos, hogy lehet tudni mi az, de az erősen valószínűsíthető lesz, hogy kell-e vele tovább foglakozni vagy nem.

Konkrétan kijelenteni hogy mi lesz ez kizárólag szövettani mintavétel után lehetséges ami egy érzéstelenítés után tűszúrást jelent ultrahang vezérelve a csomóba, ahonnan így mintát vesznek és megvizsgálják.


Ne ijedj meg nem ezzel kezdik és erre nem lesz szükség ha az UH/mammográfia szerint nem veszélyes.


jajj igen, és ha lehet ezt minél előbb, már a héten kezd el intézni, mert van ahova több hét a várakozási idő, és jobb ezeket minél gyorsabban letudni, ha semmi komoly akkor azért hogy megnyugodj, ha ne adj Isten mégis valami lene akkor meg azért mert minél hamarabb találják meg annál jobban lehet kezelni!


Kívánom hogy semmiség legyen, de járj a végére! :)

2022. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt már ilyen vizsgálatom az előző csomóval, műtöttek is miatta, de nagyon kedves tőled, hogy így belementél, értékelem a segítőkészséged. :) Elmegyek orvoshoz, tényleg az a legegyszerűbb. A háziorvos tapintással azt is megmondja, hogy csak besűrűsödött/duzzadt mirigyállományról van esetleg szó? Ha mindenképp tovább fog küldeni, akkor kezdek a centrummal, hogy megspóroljam ezt a kört.
2022. máj. 9. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit! :)

Nézd, én tapintásra nem tudnám megmondani, pedig már 3 éve dolgozok, és lehet hogy a te háziorvosod már tapintott ezer ilyet, rutinosabb mint én, de szerintem akkor is tovább fog küldeni, mert biztos ami biztos.

Szóval akár kezdhetsz is a centrumba, feltéve ha nem kell beutaló. (ezt netmudom most éppen hogy van) szóval emiatt lehet érdemes telefonon érdeklődni és ha kell beutaló akkor a háziorvosnál kezdeni, és már beutalóval menni.

2022. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz és ne húzd. Volt nekem is már csomóm, rohantam orvoshoz, megnyugtatott hogy masztopatias csomo. Ahogy elmúlt a menzesz el is múlt. Rá fél évre lett még egy(másik mell) gondoltam jó bizztos elmúlik ez is..Vártam egy hetet. A gondolatok cikáztak, enni, aludni nem bírtam hogy mi lehet az. Tapogattam ott van e még. Na erre ma reggel rohantam is vele orvoshoz. Ciszta.. Ami begyulladt.. Nem kellemes, fáj, feszít.De tudom hogy látta orvos(3 is) kaptam gyógyszert éselfog múlni. Neked is jobb a megnyúgvás.
2022. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!