Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kórosan sovány, autista...

Kórosan sovány, autista gyermekem táplálási problémáit milyen külső segítséggel tudom megoldani? Milyen felelőssége van ebben a gyermekorvosnak, védőnőnek, óvónőnek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 11. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Mi köze van az autizmusnak ahhoz, hogy nem adsz neki eleget enni vagy nem vizsgáltatod ki, mért nem fejlődik? A gyerekorvos és a védőnő nyilván segít ebben.
2022. máj. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Hány éves a gyerek???


Az autizmusnak mi köze ahhoz, hogy nem eteted rendesen...???

2022. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Azért van köze az autizmusnak az étkezéshez, mert nem minden ételt fogadnak el. Szerencsés esetben 5-6 fajta kaját megesznek, kevésbé szerencsés esetben egyet sem. Nyilván a kérdező gyereke a második kategóriába tartozik.


Kedves Kérdező!

Szerintem a védőnő és a háziorvos tud ebben segíteni, akár azzal, hogy belgyógyászatra/gasztroenterológiára beutal. Ha nem együttműködőek, akkor válts orvost, a védőnőt meg panaszold be a felettesénél. Esetleg még a családsegítőtől is kérhetsz segítséget, hogy nem kapsz megfelelő ellátást és segítségét a gyermekedre.

2022. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aki nem ismeri az autista gyermekek táplálkozási nehézségeit, az miért

reagál a kérdésemre? Nem kívánom senkinek, hogy ismerje meg ezeket a súlyos problémákat! Miből gondoljátok, hogy nem etetem?

2022. máj. 11. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

De hát nem jár hozzátok a védőnő...??? VAg ynincs gyerekorvosotok?


A felelősséget firtatod - de az a tiéd. Mert te vagy a szülő.

A védőnő, vagy az orvos is biztosan szívesen ad tanácsot - ha kéred.

Eddig nem kérted? Hogyhogy nem látták, hogy baj van?

2022. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz a bunkókkal kérdező. Láthatóan semmi közük nincs a témához, csak okoskodni tudnak.


Üdv,

Egy felnőtt autista

2022. máj. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként kicsiként én is sovány voltam
2022. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van, aki alkatilag nagyon sovány.

Ajánlom, hogy próbálj ki néhány diétát, ezekkel az elfogadott ételek számát a többszörösére tudjátok növelni. Példaként mondom a paleolit, a gluténmentes, a tejfehérjementes vagy a GAPS-diétát (ez utóbbiról nem tudom, hogy milyen).

[link]

Jó közérzet, enyhébb tünetek.

Egy aspergeres.

2022. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az orvosok csak azt tudják megvizsgálni, hogy van-e valami anyagcsere-rendellenessége, amit diétával kell kezelni. Az ő érzékeny szervezete jelzi, hogy valami nincs rendben, már akkor, amikor még nincs más tünet.

Egy autistát nem lehet megtömni, mint egy libát. Úgyhogy megpróbálhatjátok a diétákat, hátha akkor majd ól lesz, és enni fog.

2022. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!