Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet Tüdőembóliám ha az...

Lehet Tüdőembóliám ha az EKG-m és a Szívultrahangom jó?

Figyelt kérdés
Úgyéreztem mintha kést szúrtak volna a szívembe, és nehezen kaptam levegőt ezért elmentem EKG-ra és Szívultrahangra is de nem találtak semmit, a Fül Orr gégész se talált semmit. Mi lehet a bajom?

2022. máj. 14. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2022. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

35 de nem dohányzom már vagy 16 éve.

Csak többször van, hogy szúr a jobboldali szívem felén. Meg olykor nehezen kapok levegőt.

2022. máj. 14. 20:24
 3/12 A kérdező kommentje:
A cukromat is megmértem az is jó.
2022. máj. 14. 20:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szorongás/pánik? Ezekkel hogy állsz?
2022. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Tüdőembóliánál a hátad fáj hátul és levegőt is alig bírsz venni.
2022. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hiszen ezt nem nézték, mivel semmi tüneted nem utal rá. (Nyilván nincs.)

Mit csináltál, amikor ez az érzés előjött? Milyen az általános állapotod, van túlsúlyod? A háziorvosod csinált vérképet?

2022. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

BMI indexem 30-as. Szal van rajtam enyhe túlsúly.

Elől érzek néha enyhe nyomást a szívemnél a jobb oldalon. De a szívultrahangon nem találtak semmit.

A háziorvosomra egy taknyos zsebkendőt nem bíznék, így privátban intézem ezeket a dolgokat.

2022. máj. 14. 21:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Szabad orvosválasztás van. Miért nem keresel másik háziorvost, ha nem bízol benne? Az nem megoldás, ha a te általad tervezett és gugli javasolta vizsgálatot megcsinálod feleslegesen, ahelyett, hogy valaki úgy vizsgálna, hogy ismer.

Mint 4-es utalt rá, valószínűleg semmi bajod, csak a stresszre reagálsz így, vagy éppen a túlsúly miatti többlet terhelésre.

2022. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet. A tüdőembólia (így kisbetűvel) diagnosztikája a vérvétel (D-dimer) és a mellkas CT. Attól, hogy az EKG és a szívultrahang jó, még simán lehet tüdőembóliád. De az is lehet, hogy nincs. A tüdőembólia okozhat EKG eltérést, de ez nem jelenti azt, hogy ha jó az EKG, akkor biztos nincs.
2022. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A tüdőembólia nem háziorvosi feladat, mivel a háziorvos sem D-dimerre, sem mellkas CT-re nem utalhat be. A területileg illetések sürgősségi osztályon foglalkoznak tüdőembóliával.
2022. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!