Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívultrahang leletekkel...

Szívultrahang leletekkel kapcsolatban tudok segítséget kérni? Linkelem a leleteket!!

Figyelt kérdés

Igen, megint én vagyok, aki szívbillentyű-hibás, bradicardiás, rossz terhelhetőségű. Viszont már nagyon félek, csak a magán jöhet szóba, de ott 45 ezer Ft egy vizsgálat kb.


A régebbi UH leleten több dologban is más szerepel fent, a mért adatok között, mint lent, a doki saját szavakkal leírt dolgai között.

Most fogalmam sincs, hogy romlottak-e a szívbillentyűim, és hogy van-e nem súlyos, de jelentős bal pitvar megnagyobbodásom.


Nem tudom, mit szóljak az ellentmondásokhoz és ahhoz, hogy nem tartották indokoltnak a terheléses EKG-t.

Igen, akkor már ennyi erővel anonim emberek véleménye is többet segít, előrébb mozdíthat annak irányába, hogy kifizessem a 45 ezret vs picit megnyugodjak a jövőre esedékes kontrollig. Más célom nincs a kérdéssel!!!!


Régebbi:


[link]


Újabb:


[link]



2022. ápr. 4. 14:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Megnézem , csak azért értek "picit" hozzá , mert 1 éve szenvedek én vagyok a "pulzusos" és volt 6 szív UH- m
2022. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Neked ugrál fel-le?
2022. ápr. 4. 14:49
 3/23 anonim ***** válasza:
Sok az eltérés az első es a második lelet között , ettől függetlenűl szerintem valamelyik nem jól lett értékelve de komoly problémát nem mutat , én az első -korábbi leletet érthetőbbnek átlathatóbbnak találom. Ugyan az az orvos csinálta mind kettőt ?
2022. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2-az is van néha leesik 50-re , de nekem inkább alacsony néha 40 - alatt , álmomba meg 180 - 190
2022. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Folyt ' az ugrálós konkrétan egy másik srác , ö asszem 31 , én 36 vagyok
2022. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Amúgy a szív esetében nem gond állítólag pár mm eltérés az előző leletekhez képest, ezt konkrétan hallottam orvosoktól. Normál tartományon belül nem is izgat.


Csak nem mindegy, hogy a bal pitvar átmérője a normál tartomány közepén van, tehát szuper vagy 43 mm, ami állítólag "moderately large", tehát túl nagy. Az első, lefotózott leleten mindkettő érték egyszerre szerepel.



Az se mindegy, hogy romlik a billentyűim állapota, vagy I. fokú az elégtelenség, és nem romlott és a jelenlegi tüneteim ugyan maradnak, de megleszek vele, sőt egy ideig gyógyszer nélkül.



Meg mondjuk az EF romlása kifejezetten zavar.

2022. ápr. 4. 15:00
 7/23 anonim ***** válasza:
Igen , rátapintottál a lényegi részekre , az ef- ről azt tudom mondani hogy nekem 1 év alatt volt 6 UH 5 külömböző orvostól és első alkalommal 52.5% volt az ef , utána mindig 62.5% érdekes , akkor az első orvos benézte vajon - sztem igen
2022. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Valaki ápoló, asszisztens, orvos, orvostanhallgató?? A bal pitvar megnagyobbodás izgat nagyon-nagyon. :(
2022. ápr. 4. 15:06
 9/23 anonim ***** válasza:
Van fb od?
2022. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. ápr. 4. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!