Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körülbelül 8 hónapja nagyon...

Körülbelül 8 hónapja nagyon kellemetlen teltségérzetet és hányingert érzek étkezés után órákig, minden kivizsgálás negatív. Mit tegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Voltam ultrahangon és gyomortükrözésen a gasztroenterológián, az orvos nem talált semmit, annyit mondott, hogy a részükről minden rendben. Esetleg szerinte lehet valami ételallergia, de azt nem hiszem, mert teljesen független attól, hogy mit eszek.

De mégis fennáll ez a nagyon kellemetlen feszülő, teltségérzet evés után órákig, valamikor hányinger is. A közérzetemet is nagyon lerontja, olyankor nem tudok érdemben foglalkozni semmivel.

Amennyire utána tudtam olvasni, a tüneteim megegyeznek a dyspepsiával és a helycobacter pylori fertőzéssel.

Ami még fura, hogy úgymond hullámokban jelentkeznek a tünetek, van amikor például 2 hétig semmi bajom, aztán 1 hétig rosszul vagyok utána esetleg megint jobb egy ideig.

Mit tudnék még tenni?

Minden választ köszönök!



2022. máj. 18. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Diétázhatsz

2-3 hetes periódusokkal

Először mindent elhagysz, ami allergén lehet (tej, tojás, hüvelyesek, glutén, magok, hús, banán, alkohol, cukor, édesség elhagyni)


Kezdesz egy krumpli, rizs, zöldség, víz diétát 3 hétig, ha tapasztalsz tüneteket, akkor nem allergiád van.

Ha nem tapasztalsz tüneteket, akkor bevezeted a kihagyott dolgok egyikét és újabb 2-3 hétig figyeled magad.

Ha allergia, akkor ki fog derülni legkésőbb mire a végére érsz a listának.


Célszerű a bevezetést a következő sorrendben:

1. 3 hét krumpli, rizs, zöldségek (zeller nem)

2. 3 hét + csirke/pulyka

3. 3 hét + sertés/marha

4. + hüvelyesek

5. + tojás

6. + magvak

7. + glutén


De ha biztosra akarsz menni, akkor egy dietetikushoz kéne elmenni

2022. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként Helicobacterre otthon is tudsz tesztelni

[link]

2022. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Kb nekem is ugyanezek a tünetek jelentkzetek. Első körben minden negatív. Végső elkeseredettségembe mégegyszer elküldött a doki ultrahangra, ahol kiderült, hogy epekövem van. Kolleganőnek szintén ugyanezek a panaszok, neki epehonokja van. Szerintem nézesd meg az epédet!
2022. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!