Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbél, vastagbel daganatnal...

Végbél, vastagbel daganatnal mindig véres a széklet és nagy mennyiségű?

Figyelt kérdés
Vagy hogyan van, hogy lehet megkülönböztetni mástól pl aranyér, polip, végbélrepedestol?
2022. máj. 19. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagyok orvos, szóval azt javaslom keress fel egyet.


Friss vér többnyire jobb jel, de egy rakat más oka lehet mindegyiknek.

Viszont egyiket sem érdemes halogatni, mert ugyan kényes de cserébe kellemtelenen és sokat ront az életminőségeden.


Friss vér annyit jelent hogy valószínűleg nem a bélben hanem már közel a külvilágban fakad. Hogy finom legyek.

Alvadt vér az a bélben fakad. Minden féle gyulladástól is lehetséges. Nem csak daganattól. Polip, meg miegymás is lehet az oka. Azt egy "kellemes" tükrözéssel szokták megnézni.

De jobb az ilyet orvosra bízni.


Akkor is ha csak aranyér. Kapsz kenőcsöt és annyi.

Nem kell idegeskedned hogy na mi ez. Ez elég gyakori.

Repedés nem hangzik nagy dolognak de az, mert el tud fertőződni ha viseled is a fájdalmakat, az viszont akkor már baj.


Ne halogasd, mert mire időpontot kapsz, na meg mire csinálnak vele valamit...

2022. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vercsík van a székleten, meg papíron van kevés vér.
2022. máj. 19. 16:50
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha friss akkor szerintem aranyér, vagy repedés. Ahogy írtam.


Menj el dokihoz!

2022. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van 2 hétig egyáltalán semmi vér, aztán ha kicsit erőlködök akkor a széklet vége véres.
2022. máj. 19. 17:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2022. máj. 19. 17:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Fáj is? Mennyi idős vagy egyáltalán? Ha fiatal, akkor nyilván kevésbé kell vastagbél daganaton aggódni. Ha fáj, az aranyér mellett szól. Ha friss vércsík van, az biztosan nem daganat. Ha aranyér, akkor ki is tudod magadnak tapogatni az aranyeres csomókat, próbáld meg, attól megnyugszol. De valóban, ennyivel is el lehet menni orvoshoz. Daganatnak egyébként a székelési szokások változása és váltakozása a fő tünete, tehát székrekedés-hasmenés váltakozása, több/kevesebb széklet, mint eddig, stb. A vér általában szabad szemmel nem látható. És nem, a nagy mennyiségű széklet és a daganat nem függ össze, az inkább attól függ, mit és mennyit eszel.
2022. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
24
2022. máj. 23. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Most én leszek a rossz, de sajnos hallottam olyan esetről, hogy dagantosnak piros vérzése volt a székletben.. és nem is nagyon sok. Engem is ez ijesztett be, ezért én anno elmentem vele proktológushoz, ahol kiderült egy kis gyulladás a fenekemen belül az okozhatta. Ezek sajnos ilyen vissza visszatérő dolgok lehetnek.

Ha semmit nem talált volna, tovább küld.

Ne halogasd ezt inkább.

2022. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!