Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyasvalaki, akinél...

Van itt olyasvalaki, akinél komoly szagundort okozott a Covid?

Figyelt kérdés

A tesómnál sajnos ez van, egyszerűen elviselhetetlen. Nem lehet pl. a házban semmit sütni, mert ha észreveszi, egyszerűen kibukik, levörösödik még az arca is. Télen folyamatosan ment a szellőztetés, jelenleg anyukám sokszor kint főz, legalábbis bizonyos ételeket, pl. hagymás. Egy ideig folyton fújta a légfrissítőt, parfümöt mindenhová. Én már nem lakom otthon, de ha akkor hazalátogattam, nekem rendesen irritálta a torkomat ezeknek a légfrissítőknek az "illata", merthogy fújta, nem kicsit. Már leállt velük, mert mindenkinek elege lett. Viszont ez a cirkuszolás a szagok miatt megmaradt. Sajnálom a szüleimet, mert így nem lehet lenni. Minden háztartásban van ételszag, nincs olyan, hogy mindig rózsa illatú a konyha. Persze a tesómat sem hibáztatom, nem ő kérte ezt, csak idegesítő hallgatni is, hogy ez a helyzet. A kérdésem:


Van még valaki aki ezzel küzd esetleg? Mi tud segíteni a helyzeten? Csak az idő? Tavaly télen, decemberben volt Covidos. Bármi tapasztalat a témában, ami segítene?



Én már azt mondtam, hogy lehet pszichológiai háttére van a dolognak, vagy nem tudom. Mert amúgy is nagyon rendszerető lett az elmúlt pár évben, miután én elköltöztem, azelőtt abszolút nem érdekelte semmi... Hiába mondtam, hogy segítsen, annyit mondott, hogy jól van, majd később. Na azóta is jön a később.... Mostmár viszont az se mindegy, hogy hogy ül valaki le a bútorra, mert látszik rajta a lenyomat (pl. kéz), vagy nem lehet a szőnyegre lépni, mert hát a szőre lelapul, vagy a párnának neki dőlni, mert az is eldeformálódik, nem fog tökéletesen állni. Az autót is betegesen tisztán tartja, nem is lehet akárhogyan ülni benne. De sorolhatnám..+ ez a szagundor már egy jó ideje, hát valami borzalom.


2022. ápr. 13. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan számolnak be ilyen tünetekről kovidos fórumokon, hónapokkal a betegség lezajlása után is nagyon büdös szagokat éreznek, van aki az ételeknél is szörnyű ízt érez, teljesen mást, mint amilyen a valódi íze.
2022. ápr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a választ.
2022. ápr. 14. 11:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is megvan ez a szagundor. Pokoli átélni. Minden büdös otthon, férjem illata is zavar. A tavaszi virágzó fák is büdösek. Tusfürdő is. A hagyma, az olaj is sajnos. Nagyon utálom.
2022. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velem is ez van egy ideje. Leginkább a zsír, sült hús, hagyma illatát érzem rossznak (emiatt az ízük sem az igazi), a többi szagot pedig nem vagy alig érzem, tehát az illatosító sem segítene. Másokról is hallottam, akik a hagyma szagát nem bírják.

Egyszer már elment egy hónapra a szaglásom, aztán visszajött. Most elkezdtem megint szedni a cinket, B-vitamint nagyobb dózisban, remélem, lesz hatása. Szaglásterápia is használhat, házilag is kivitelezhető.

Szerintem nem pszichés, de lehet köze az agy működéséhez.

2022. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!