Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Candida miatt időről időre...

Candida miatt időről időre újra kijönnek piros pöttyök a makkomon. Mit kéne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Néha elmúlik, néha visszajön.


A háziorvos állapította meg, hogy candida, ránézésre, mert akkor éppen komolyabban láthatóak voltak a pöttyök…


Kenetet viszont nem vett, azt mondta hogyha nem múlik el, akkor menjek vissza és ad beutalót másféle szakorvoshoz… Vagy beutaló nélkül is elmehetek vhova csak elfelejtettem hova.


Azt mondta, hogy szedjek cinket, ne fogyasszak hozzáadott cukrot, illetve ügyeljek jobban a higiéniára… Ajánlott vmi fürdő olajat, hogy azt használjam tusfürdő helyett, azt meg is vettem.


Ezenkívül azt mondta, hogy kenjem betadinnal vagy canestennel, de inkább utóbbival mert előbbi jobban kiszárítja a bőrt, bár azt is hozzátette hogy mindkettő kiszárítja a bőrt (viszont ez a fürdő olaj, állítólag jó rá)… Viszont én végülis betadine kenőccsel mentem, mert az volt itthon (nem volt lejárva)


Megfogattam a tanácsokat és 2 hét alatt el is múlt, és minden rendben volt bár eléggé koszáradt a bőr…


Viszont múlthéten 2 napig megint kijöttek ezek a piros pöttyök a makkon, most nem olyan komoly szinten, meg 2 nap után el is múlt, de aztán ma reggel kifejezetten fürdés után megint látható pár ilyen pötty.


Most még egy darabig nem tudok orvoshoz menni, addig mit csináljak hogy esetleg teljesen elmúljon? Ha nem múlik el, vagy folyton kijön továbbra is, akkor július elején el tudok menni orvoshoz…



2022. jún. 3. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Bőrgyógyaszhoz menj!

Eleg kókler lehet a háziorvosod...

2022. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tényleg szakorvoshoz kell fordulni. Plusz ha van párod, őt is kezelni kell, mert ide-oda adogatjátok egymásnak a fertőzést.
2022. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hgwell ***** válasza:
33%

Kend be zsírral vagy vajjal Flora margarin omega 3-6-osat válaszd és 40% sertészsírt.először elzöldűlnek a pöttyök utána kakiszaga lesz de 2nap mulva már észreveszed nincs baj.

Figyelem mellékhatás! Megjelenhet ugyanez a candida a betegség elmúlása után a húgycsőben vagy a heréken ha rosszul kendted be mert a nyílásba nem szabad kenni.

A feleségem kérdezi mekkora a méreted mert a barátnője kozmetikus és tud neked rendelni méretre hurkapálcikát. Arra köss nadragulyalevel kivonatot es csalant 14% es 5%-osat majd mártsd bele napraforgóolajba és kezd el csapkodni vele a makkodat majd bujtasd 5 percig pamut es műszálas 80-20%-os zokniba.

2022. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hgwell ***** válasza:
0%
És ne tedd ki napfénynek!
2022. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!