Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a kisbabámnak tejallergiája...

Ha a kisbabámnak tejallergiája van, akkor szoptatás alatt is ki jön? Illetve a piros, ekcéma szerű kiütések, egész testén kijönnek vagy csak egy helyen?

Figyelt kérdés
A kislányomnak kb 4 hetes korától az arcán egy kicsi folt nagyon piros. van hogy teljesen halvány, van hogy kipirosodik erősen. Jelenleg 6 hós, szopizik és főzit, gyümit kap mellette, természetesen tejtermék nélkül. Nem tudom mitől lehet,egyéb tejallergiára utaló tüneteket nem produkál. Nem hányt, nem megy a hasa, nem puffad, csak az ekcéma szerű folt van, és csak az arcán. Jövő héten megyünk bőrgyógyászhoz. Szerintetek?Ja és a súlya is szépen gyarapodik.
2014. ápr. 2. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogyasztasz tejterméket?
2014. ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tejet egyáltalán nem. Tejterméket is keveset és csak sajtot, ritkán túró rudit.
2014. ápr. 2. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van. Piros foltok pici kora óta, de semmi egyéb tünet. Se hasfájás soha, se hányás, sem bukás, és ráadásul iszonyat módon bírt gyarapodni néha. Mi megvontuk a laktózt, azóta valamivel jobb. De 3 éves korig itt nem csinálnak allergia vizsgálatot vérből, mert előtte adhat fals eredményt. Szóval krémezem, mert az használ, bőrgyógyászhoz nem viszem mert az egyből szteroidossal indít. És a vizsgálatig marad a találgatás. Meg a reménykedés hogy kinövi.


Nálunk amúgy egyre nő a kiütések terjedelme, és egyre csúnyább, ha nem krémezem. Nyáron egy 5 forintosnyi terület volt, most 10 centi átmérőjű a legnagyobb folt.

2014. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Iktasd ki teljesen az étrendedből a tejtermékeket és a laktóztartalmú ételeket is. Ha az okozza, akkor idővel el fog neki múlni. Ahol én lakom, ott eleve ha fennáll a gyanú, azonnal diétára fogják az anyukát.
2014. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálunk nem nő a folt terjedelme, csak hol nagyon piros, hol halvány. Kedves második válaszoló, te mivel kenegeted a babádnak?Én sudocrem-mel de nem nagyon használ, sőt, mintha pirosabb lenne tőle. Minden tejterméket ki fogok iktatni én is, csak egyedül a sajtot nehéz.
2014. ápr. 3. 09:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Az előbb elfelejtettem kérdezni,hogy hol találhatóak a foltok a piciden?
2014. ápr. 3. 09:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a laktózmentes tejtermékeket, azokat nyugodtan fogyaszthatsz. [link]
2014. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
míg ennyi idős volt a fiam, mint a te babád, nálunk is kicsi folt volt csak. Az elmúlt 1, másfél évben kezdett durvulni a helyzet, addig nem is gyanakodtam ekcémára. A könyöke felett és a lábszárain foltos, mostanában viszont találtam száraz pöttyöket a hátán és a combja belsején is. Sanatopicot használunk.
2014. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!