Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fibroadenoma, kinek mi a...

Fibroadenoma, kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap voltam uh-on (22 éves vagyok) és az orvos mindkettő mellemben talált 1,4 cm-es fibroadenomat. Annyit mondott, hogy évente kontroll és más teendő nincs, illetve, hogy ez nem fog eltűnni, életem végéig megmarad. Nyilván utána olvasgattam ennek a betegségnek, de szeretném ha leírnátok a tapasztalatokat. Szerintetek érdemes lenne kiműttetni? Kell félnem attól, hogy egyik vizsgálat során azt mondják, hogy rosszindulatú lett? Lehet belőle mellrák? Meg vagyok ijedve, valamint pont most szerettünk volna babát és nem tudom mennyire zavarnának be a hormonok..

köszönöm, ha segítesz! :)



2022. jún. 4. 10:59
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Valójában UH-n elég jól megítélhető, de azért szoktak erre tűbiopsziát is javasolni, ez erősíti csak meg 100%-ban a diagnózist, de ugye itt az is kérdés, hogy nagyon fiatal vagy még, nem biztos, hogy ez most szükséges. 5 cm alatt valójában, ha semmilyen tünettel nem jár együtt, akkor csak kontrollálni kell. Elég ritkán lesz ebből rosszindulatú elváltozás, nem több az esély erre, mint akinek előzőleg nem diagnosztizáltak még fibroadenomát. Babát nyugodtan lehet tervezni, nem befolyásol semmit, egyes tanulmányok szerint a hormonok lehetnek erre hatással, de hát most ezt előre nem lehet tudni, én nem foglalkoznék ezzel, figyelni kell, ellenőrizni folyamatosan.
2022. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van amire kifejezetten tiltott fibrodeanomaval? Pl napozas, szauna? Köszönöm a segítségedet! :)
2022. jún. 4. 12:41
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Olyan nincs ami konkrétan tiltott, de hát azt azért tudjuk, hogy az UV nem tesz jót már a bőrnek sem, szóval ezeket érdemes kerülni, de ezt inkább a nőgyógyásztól kellene megkérdezni.
2022. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annyi tünetem van, hogy kb 3 hónapja eléggé érzékeny mensi előtt 2 héttel, míg a másik nem.
2022. jún. 4. 12:48
 5/5 anonim válasza:
Szia! 20éves lány vagyok , nekem 3x volt fibroadenoma műtétem a bal mellemben, ahogy az előttem lévők is írták,mindenféleképen vesznek biopsziát amiből megállapítják hogy jó - e vagy éppen rossz, nekem volt egy 5cm-es amire az orvos azonnal azt mondta hogy műtét! Aztán még 2x volt azok már kisebbek és szintén műtét volt a vége ,mivel elég érzékeny volt a mellem, azóta nincs vele probléma! Ha érzékeny és kellemetlen már, akkor mindenképp vállald a műtétet! Ne aggódj ez nekik csak rutin műtét! Kb 30 perc alatt megvan!és a felépülés is egész könnyen megy!
2022. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!