Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Félrenyeltem tegnapelőtt este...

Félrenyeltem tegnapelőtt este és alig kapok levegőt, ha felállok elfáradok és lekell ülnöm mert nem kapok levegőt, de ülve meg fekve se jobb, kicsit fáj a mellkasom. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Miután félre nyeltem, az nap este sok volt a savam este. Mert éreztem mintha tele lenne a szám, és folyton nyelnem kellett ilyen savasat. Ilyen már volt többször 1-1,5 hónaponta egyszer.

#félrenyelés #mellkas-fájdalom
2022. jún. 9. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Félrenyelitisz, sajnos ha egyszer valaki félrenyel onnantól már nem érdemes tartós tejet vennie.
2022. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Reflux? Mit nyeltél félre? A sav kimaró nyílván, ha hónapok óta refluxod van és nem mentél orvoshoz a nyelőcső felmaródhat, ami okozhat gombóc érzést a torokban, vagy furcsa levegővételt. De jó lenne ha nem találgatnánk és egy 1,5 hónapos refluxxal, vagy egyéb szövődményekkel orvoshoz menni. Gasztroenterologus, fül-orr gégész.
2022. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom, nem ártana egy tüdőröntgen, hogy van-e esetleg a tüdődben valami oda nem illő vagy csak pánikolsz. Sav ellen vegyél be Rennie rágótablettát, nagyon jó, azonnal hat. Legyen otthon Quamatel Mini savtermelést csökkentő tabletta is.
2022. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát refluxom van akkor már úgy 2-3 éve azóta tér vissza 1-1,5 havonta ez a torkomban a savas íz.


Lángost nyeltem félre ami szerintem nem is egy kicsi darab volt.


Nem szeretnék orvoshoz menni, mert Anyám már így is kivan hogy mindig bajom van. És kellemetlen mennem hozzá, mert új háziorvosom van.

2022. jún. 9. 15:05
 5/15 anonim ***** válasza:
Új háziorvoshoz is el lehet menni. Anyukád nélkül is.
2022. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Voltam már nála többször is, csak nem olyan mint akinek lehet bármit mondani.


Anyukám nélkül megyek mindig. Csak itthon mondja mindig, hogy nincs semmi bajom meg hasonlók.

2022. jún. 9. 16:04
 7/15 anonim ***** válasza:

A panaszaidat csak el lehet mondani a háziorvosnak. De ha nem vagy megelégedve vele, és nem kis falu, akkor lehet másikat is választani.

Máskor mi bajod szokott lenni? Lehet, hogy kicsit hipochonder vagy?

2022. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Valószínű van bennem igen.


Múltkor pld több mint 1 hónapig fájt a fejem, akkor elmentem neurológushoz és az hívott egy mentőt és elvitt egy másik városba ct-re nem volt semmi haza hoztak.


Előtte ez régebben volt, ügyeletre vittek mert nem akart el állni jobb oldalon a hasfájás, ekkor vakbél gyanúval mentünk kórházba ügyeletről.


Előtte nem nagyon volt már ilyen. Maximum mikor félreléptem tesin. És kiderult, hogy cysta van a lábamban azt akkor meg is műtötték. Ez úgy 3-4 éve volt.


Ennyi, de szinte mindig sokáig fáj valamim akkor kivizsgáltatom. De sose megyek úgy orvoshoz hogy nem fáj valamim.

2022. jún. 9. 17:56
 9/15 anonim ***** válasza:
És a fejfájásodnak a végére jártak? Lehet, hogy csak kávét kéne innod. A koffein szokott segíteni.
2022. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Acidwell is jó a savra?
2022. jún. 9. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!