Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Övsömör! Aki átesett rajta,...

Övsömör! Aki átesett rajta, leírná a tapasztalatait? Először viszketett? Hány napig? Aztán a fájdalom hány napig tart? Aztán a hólyagok? Az is még fájdalmas? Mikorra múlik el?

Figyelt kérdés

2022. jún. 9. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem elöszöt fájdalmas lett az oldalam, mintha megeröltettem/meghúztam volna, és két nap múlva jelentek meg a piros kiütések.

Szerencsére ekkor azonnal orvoshoz mentem, így kapásból kezdödött a kezelés, ezért nem lett igazán súlyos a dolog.

Újabb pár nap múlva kezdett igazán viszkedni, de elviselhetö mértékben. De így os több hónap volt, mire eltünt minden tünetem.


Az orvos azt mondta, a legtöbb esetben az a baj, hogy aki megkapta, az elöször elkezdi kenegetni, mert húzódásnak hiszi, utána meg azt gondolják, hogy a kenöcsre allergiás, azért lett piros és viszketös - és ha csak egy-két héttel késöbb kezdik a gyógyszert adni, akkorra már elég komoly lesz a fertözés, és hónapokig is tarthatnak az erös fájdalmak is.

2022. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tűszúrás szerű fájdalom volt, 1 hét után jöttem rá hogy ez nem pattanás az arcomon és nem reagál krémekre. Akkor múlt el amikor antibiotikumot kaptam rá. Folt volt először, aztán abban pici pöttyök, azt hittem pattanás. Hamar elmúlt de kellett a háziorvos hozzá. És mivel egyre nagyobb lett a folt, gondolom terjedt volna tovább gyógyszer nélkül.
2022. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!