Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Évek óta tartó teljesen...

Évek óta tartó teljesen tünetmentes laktóz érzékenység esetén kell tartani a diétát?Lehet hosszabb távú kihatása?

Figyelt kérdés
Kb 5 éve papíron laktóz érzékeny vagyok,amit egy tartósabb puffadásos időszak miatt teszteltek.Viszont azelőtt meg azóta sincs semmilyen tünetem,se elváltozásom a székletem tekintetében holott napi szinten iszom a tejet meg eszem a sajtot,most ha ez semmit nem okoz akkor van értelme ezt a diétát tartani?Ez csak úgy felmerült bennem....

2022. jún. 26. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"napi szinten iszom a tejet meg eszem a sajtot,most ha ez semmit nem okoz akkor van értelme ezt a diétát tartani?"

Milyen diétát, amikor nem is tartod? :)

2022. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Attól, mert nem okoz tüneteket, még a bélnyárkahártyát irritálja. Az állandó gyulladás később komoly problémákat fog okozni. Nem vicc!
2022. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a laktózérzékenységnek fokozatai vannak. Nem feltétlen teljes a laktázhiány, lehet, hogy valamennyi laktózt le tudsz bontani.


Másrészt hullámozhat is. Van olyan rokonom, aki laktáz enzimmel tud laktózosat enni, és volt időszak, mikor azt is el tudta hagyni. De egy idő után (pár hét? pár hónap?) újra előjöttek a tünetek, azóta nem kísérletezik az elhagyásával.

2022. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tartod a diétát, akkor miről beszélsz?
2022. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam,van-e értelme elkezdeni.:D
2022. jún. 27. 09:29
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
48%
Van bizony! A tej egyébként sem emberbe való. (Gondolj csak bele, hány állatot látsz másik állat tejét inni?) Csak a tejipar erős lobbija tartja még fenn a reklámot, hogy milyen áldásos is a tejfogyasztás.
2022. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!