Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvoshoz forduljak a...

Milyen orvoshoz forduljak a panaszommal?

Figyelt kérdés

Ritkán előfordul, hogy riadva kelek fel az éjszaka közepén, néhány másodpercig pedig nem tudom, hogy ki vagyok, hol vagyok. Tegnap arra riadtan fel, hogy nem tudom a nevem, a telefonomban megnéztem a messengert és nem emlékeztem a barátaimra. Kb. 20 másodpercig tartott, a pulzusom az egekben volt.

Legutóbb 2 hónapja fordult elő hasonló, bár nem ennyire extrémen. Stressz időszakon vagyok túl, lehet hogy amiatt. Érdemes ezt kivizsgálni?


2022. jún. 27. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. lépés háziorvos.

Ő meg tudja ítélni, hogy milyen szakrendelésre utaljon be...

2022. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos. És utána szerintem neurológus, de majd ő eldönti.
2022. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem rég voltam vérképet nézni, és minden rendben van. Neurológus 2019-ben küldött CT-re, ott is minden rendben volt.


Másnak nem szokott ilyen lenni?

2022. jún. 27. 14:50
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem szokott.


De jelentkezz be a pszichiatriai gondozóba. Nem kell beutaló. Lehet egy kezdődő pánikbetegseg...

2022. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pszichiátriai gondozóba? Mégis miért? Nem vagyok mentális beteg. Másrészt ez neurológiai eredetű lesz vagy valamilyen alvásprobléma. Utána olvastam a neten és abba a kategóriába tartozik, amibe az alvásparalízis is, csak ezt átmeneti zavartságnak hívják. Nem olyan ritka.
2022. jún. 27. 16:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod hallani amit a leírásod alapján feltételezünk, akkor miért írtad ki...?


A pánikbetegség oda tartozik. Ha meg saját magadat már diagnosztizáltad, miért kérdezed?

2022. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az első két válaszoló normális választ írt. Azt ne haragudj, de nem értem, hogy egy nem olyan gyakori alvásprobléma miatt miért is lenne indokolt bejelentkezni a pszichiátriai gondozóba?! Legrosszabb esetben felír az orvos egy altatót. Nem diagnosztizáltam magam, de szerencsére a külföldi oldalakon egy tucat írást találtam erről a problémáról.
2022. jún. 27. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod egy gyönyörű oximoron. :-)
2022. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akár mennyire szorongásos depressziós vagyok, sosem fordult ilyen velem elő hogy nem tudom a nevem,barátaim bármi.. Ez elég furcsa.
2022. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!