Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véroxigén szint mitől alacsony...

Véroxigén szint mitől alacsony? (60)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

25 éves nő vagyok.

Nincs semmi bajom,kicsit most megvisel ez a meleg...mindent csinálok egész nap, főzök mosok,kis gyerekkel vagyok itthon.

Vettem egy vér oxigén szint mérőt és egyszer 60-at mert utána már 98-at.

Rossz lehet a készülék ?

Már máskor is volt így,hogy egyszer ilyen utána már rendes volt.

Lenne valami tünetem ilyen oxigén szint esetén ?

Megijedtem picit.

Köszönöm szépen előre is a segítséget



#Vér oxigénszint #Oxigén szint
2022. jún. 29. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

60-as szaturációval már lélegeztető gépen lennél, de minimum gépközeli állapotban a sürgősségin.

Azok téves mérések voltak.

2022. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valós lenne, már kb világodat nem tudnád, hallucinálnál, alig kapnál levegőt.

Valószínűleg csak rosszul volt felrakva az ujjadra, főleg ha utána rögtön felment 98-ra, ha valós érték lett volna a 60, akkor se ugrálna ilyen gyorsan.

2022. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor már kómás lennél.
2022. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lakkozott köröm esetén nem mér jól.
2022. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy több volt, mint 60-as. Én a COVID alatt bevitettem magam kórházba, mert kapkodtam a levegőt, úgy éreztem, hogy rohadt nehezen jutok levegőhöz. Akkor volt 75-ös. 90 felett a normális. Ahhoz képest a 60 az azt jelenti, hogy ha egyáltalán még magadnál vagy, akkor fuldokolnál.

Az olcsóbb mérők egyik jellegzetessége, hogy az első mérés szinte soha nem jó. Képes akár több tízzel is "alámérni", várni kell egy fél percet, és akkor kapod meg a helyes értéket. Általában kb. fél perc után beáll egy stabil szintre,legfeljebb csak egyet ugrik fel-le, de nagyobbat nem. Na, az a valós érték. (Teljesen pontos értéket meg nem fogsz kapni, és egyébként sem állandó ez, apró kilengések folyamatosan vannak.)

2022. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!