Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A covid után visszatér a...

A covid után visszatér a szaglás/ízlelés vagy azt végleg megszűnteti?

Figyelt kérdés
2022. júl. 7. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
visszatér.
2022. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
9%
el sem tűnik, általában. a legtöbb ilyen eset csupán hipochondria eredménye, és az influenza vagy más légúti fertőzések is képesek tompítani a szaglást, ízlelést. közel sem annyira különleges tünet, mint azt mondják. nekem 2-3 napig tartott, és a sós ízeket kicsit kevésbé éreztem, aztán teljesen elmúlt, viszont ezt a náthánál és influenzánál is tapasztaltam korábban rendszeresen.
2022. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet biztosat mondani, de a legtöbb esetben idővel teljesen visszatér.

Hosszú távú esélyekről nincs értelme beszélni, hiszen maga a fertőzés is új, de sajnos úgy tűnik, azért nem mindenkinél térnek ezek vissza 100%-osan. Tudok olyanról, aki 2 éve kapta el, de az édesen és a sóson kívül semmit nem érez. Én fél éve kaptam el, és a levendulát kivéve mindent tökéletesen érzek.

2022. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Én februárban voltam kovidos, de azóta sem érzek semmilyen szagot, szerencsére az ízérzésem megmaradt. Fiamnak viszont amikor visszajött több hónap után a szaglása, akkor előjött a fantomszaglás/ízlelés, szinte minden ételt rossz ízűnek, érez, büdös szagokat, ez még rosszabb, mint az, hogy én nem érzek szagokat 5 hónapja, pedig ez is elég kellemetlen.
2022. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én november végén lettem covidos. Teljesen elment a szaglásom-ízlésem. Kb január végén kezdődött a fantom szaglás-ízlés. Azóta is tart. 😞 Borzalmas. Volt oylan időszak hogy szinte semmit nem tudtam megenni mert dög szaga/íze volt.

Hogy mikor ál helyre nem tudom… 😞

2022. júl. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hálistennek már kezd visszatérni, de még mindig nem az igazi. A Milgamma-N állítólag jó rá. Azt írt fel a háziorvosom.
2022. júl. 15. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Amióta szeded a gyógyszert azóta javult? Úgy látom vény nélkül is kapható…

Napi mennyit kell szedned, mennyi ideig?

2022. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3X1
2022. júl. 19. 18:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Én szedem amíg van.
2022. júl. 19. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!