Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már 5-6 hónapja büdös szagokat...

Már 5-6 hónapja büdös szagokat érzek van amikor heti több nap is de van amikor egy hétig semmi. Napközben jelentkezik és csak másnap reggelre múlik el. Lehet posztkovidos tünet, érdemes ennyi idő után orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Leginkább cigifüst, rothadó, és égett szagokat érzek, van egy két étel amiken az ízükön érzem ezt, de csak néhány. Semmilyen tünet nem kíséri. Olyanok válaszát várom akiknek van ebből tapasztalatuk, történt velük ilyen vagy aki ért hozzá, köszönöm!

2022. ápr. 13. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Posztkovid tünetnek tűnik
2022. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Posztkovid, szagterápia segíthet.
2022. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Cubina ***** válasza:
100%

Nálam is ugyanez volt, a szagokat, ízeket nagyon sokáig nem éreztem, de ezek a fantomszagok állandóan voltak. 5 hónappal a vírus után múlt el.

Hirtelen csapta meg az orromat zsírszag, benzinszag, hányás szag, dögszag, még mentem is körben a lakásban hogy hol van döglött állat. Az ételeknek is más ízük volt, füst íz, csikk íz, csikkszag és még minden más undorító szag. Ami nekem azért is volt pokol, mert nagyon érzékeny az orrom és nagyon jó a szaglásom, így duplán szenvedtem. Viszont 15 kilót fogytam1 hónap alatt, mert semmit se tudtam megenni. Ráadásul édesanyám is elhunyt, az is rátett egy nagy lapáttal. :(

Aztán egyszer csak hirtelen észrevettem hogy visszatért a tökéletes szaglásom és az ízeket is úgy érzem, mint régen.

Sajnos ez a szemét vírus hónapokig, évekig is a szervezetben marad, nemrégiben olvastam. Ezért vannak még mindenféle post covid tünetek, ami nem is "post", hanem jelenleg is a szervezetben lévő vírus okozza.

Talán örökre a szervezetben marad, és időnként majd előjön, mint a herpesz. Azt sem lehet kiirtani, előjön, amikor kedve van.

2022. ápr. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Több,mint egy éve voltam covidos,az ízlelés,szaglás azóta se jött vissza teljesen.Nagyon hullámzó,van amikor tompán érzek,van amikor semmit.Nincs konkrét időtartama,jön megy kedvére.Annyi változás van most pár hete,hogy a szagokat viszonylag stabilan érzem,de sok húsétel büdös,kellemetlen szagú így alig birok enni pár falatot,mert undorodom az ételektől.

Az ízek egy része is valamennyire megvan,de abban már nem vagyok biztos,hogy valóban a tökéletes ízt érzem e.

Egy biztos,2021 március 9 óta nem tudtam enni egy jóízűt.

2022. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapja van postcovid tünetem. Szintén büdösöket érzek, én is alig tudok megenni valamit. Amibe fokhagyma van azt egyáltalán nem, de a hagymás dolgokat sem nagyon. Húsok közül egyedül a rántotthusit tudom megenni. Jahh a paprikás dolgokat sem tudom nagyon megenni. Konkrétan semmit…

Talán a krumplipüré amit megtudok enni fanyalgás nélkül.

Elkezdtem vitaminokat szedni, B komplexet ajánlották, illóolajokat szagolgatok de eddig semmi.

Végső lehetőség az oltás. Azt Hallodtam többeknek utána rendeződött (állapotos voltam, ezért nem voltam beoltva eddig).

2022. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az oltás valószínűleg nem hozná rendbe a már végbement idegkárosodást, ezen csak az idő segíthet, míg az agy újra kitalálja, hogy akkor hogyan működnek rendesen a szagló-és ízlelő receptorok. Kettes voltam.
2022. ápr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

És hallodtál arról, hogy körülbelül mennyi idő? Egyáltalán rendezőzik? Imádtam éttermekbe jàrni, finomakat enni. 😞

Egy közelebbi ismerősöm van, neki 1 év volt de most se tökéletes. továbbra is a hagymás dolgokat nem tudja megenni nagyon.

2022. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más, a korábbi válaszolónak 5 hónap volt, nekem is annyi ideje tart, javulni javult, de még várok a csodára :D Sajnos tényleg csak idő kérdése.
2022. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De van remény hogy visszatér? Borzalmas hogy semmit nem tusok menni, szinte. 😞 Meg a büdös szagok…
2022. ápr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Cubina ***** válasza:
100%

Az idegrendszert kell támogatni, mert főleg azt támadja meg ez a mocsadék. Ajánlom az Interherb mega dózisú B-komplexét, azóta lettem jobban, amióta ezt szedem. Meg mellette C, D vitamin, cink, gyömbér, magnézium, szelén, ezek is fontosak a szervezet jólétéhez.

Milgammát se szedjétek, mert csak B6 és B12 vitamint tartalmaz kis dózisban és drága. A B- komplex az összes B-t tartalmazza mega dózisban és sokkal olcsóbb.

2022. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!