Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség kialakulhat...

Cukorbetegség kialakulhat ettől az életmódtól?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elhízva, sőt, vékony csaj vagyok, de ez nagyban a genetikámnak köszönhető. Szeretek nassolni, legyen szó édességekről (gumicukor, jégkrém/fagyi, csoki nagyon ritkán), vagy akár a sós rágcsákról. Szerencsére inkább sósból eszem többet, pl chips. Ami jobban aggaszt, hogy apukám 2-es típusú cukorbeteg volt, ami ugyebár örökletes. Továbbá vizet egyáltalán nem iszom, viszont figyelek arra, hogy ne legyen nagyon cukros az üdítő, úgyhogy a gyümölcsleveket/szénsavas üdítőket már egy jó ideje teljesen kizártam. Ilyeneket szoktam inni, mint pl lipton zöldtea, fuze tea stb, amikben köztudottan nincs olyan sok cukor. Nem eszem zsíros ételeket, úgyhogy ha a nassolást leszámítjuk, szerintem egészségesen táplálkozom; viszonylag sok zöldség, soványhúsok, wokos ételek stb stb. Sportolni sajnos nem szoktam.

Nagy az esély, hogy kialakul nálam is cukorbetegség, ha így folytatom, vagy amíg nem vagyok elhízva, addig meg lehet nyugodni? (Van egy húgom, ezt csak azért írom, mert öröklés szempontjából számít, ha jól tudom.)



2022. júl. 9. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az elhízás egyáltalán nem feltétele a cukorbetegségnek (maximum csak hajlamosít). Mivel apukád is beteg, ezért van rá reális esély, hogy nálad is kialakuljon, főleg akkor ha majd gyereket is szeretnél.
2022. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!