Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért tér vissza a tüszős...

Miért tér vissza a tüszős mandulagyulladás?

Figyelt kérdés

Tavaly életemben először volt tüszős mandulagyulladásom, amit akkor antibiotikummal kikezeltek. Utána pár hónapig nem volt semmi baja, de hamar visszatért. És azóta havonta jelentkezik.

Mi lehet ennek az oka? A házi orvosom szerint ki kellene vetetni, de a fül-orr-gegesz szerint még nem kell, mert a verkepem tökéletes volt, amikor nem volt gyulladasban, illetve semmilyen problémát nem okoz.

Én sem szeretném kivetetni még, bízom benne, hogy elmulik majd, és többet nem tér vissza.


Volt esetleg valakinek ilyen gondja? Elmúlt utána, vagy rendszeresen visszatért? Esetleg ki kellett vetetni?


26/N



2022. júl. 11. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a kapott antibiotikumra rezisztens a torkodban levő kórokozó. A mandulák kivetetése régen nagy divat volt, én nem szeretnék állást foglalni, hogy mi a jó döntés.
2022. júl. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban volt, akkor azt mondta a doki, hogy ha még egy ilyen lesz, akkor ki kell venni. Nem volt, ne is legyen. :)


Ettől függetlenül kb. olyan idős koromban, mint te vagy, ki akarta volna venni egy gégész, mert valami volt vele (de nem tüszős mandulagyulladás), viszont vérképről szó se volt, csak megnézte, és azt mondta, mondjak egy időpontot, hogy mikor akarom a műtétet... Azt válaszoltam, hogy én erre még szeretnék aludni egyet, és elmenekültem... Épp akkortájt hallottam egy olyan adatot, hogy Magyarországon arányaiban háromszor annyi mandulaműtétet végeznek - valószínűleg a hálapénzre gyúrva -, mint külföldön, és akkor abban maradtam magammal, hogy ha még két doki azt mondja, hogy ki kell venni, akkor majd visszatérek a kérdésre. Azóta nem volt semmi, meg a hálapénzt is betiltották végre, úgyhogy még mindig megvannak a manduláim.

2022. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választok!


1 válaszolónak: nem mindig ugyanazt az antibiotikumot írja fel a házi orvosom pont ezért, szóval ezt inkább kizarnam.


2 valaszolonak:hát itt szerintem nincs szó a halapenzrol, mert eleve inkább a háziorvos szeretne, hogy vegyék ki, mint a fül-orr-gegesz.. Mondjuk ennek az is lehet az oka, hogy állandóan hozzá járok e problémám miatt. De megnyugtat, hogy neked kiskorodban utána nem tért vissza.


Ha valakinek van még tapasztalat, akkor nyugodtan írja meg, ne tartsa magában! ;)

2022. júl. 11. 23:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak a műtét segített, évente vagy 3-4x volt, kiskorom óta, antibiotikum ment zsákszámra. Volt pár év szünet huszas éveim elején, azt hittem, lekuzdottem, pedig úgy volt, ha mégegyszer visszajön, műtét. Utána újult erővel, egyikből estem a másikba, antibio azon kívül, hogy a gyomrom tönkretette, nem használt. Pedig a végén már brutál erőseket írtak. Már bánom, hogy nem vetettem ki korábban, nekem csúnya szövődményeket okozott és miután kint volt, mondta a doktornő is, hogy gennyes, tályogos, megnagyobbodott volt. A covid miatt egy év volt, mire sikerült sort keríteni a műtétre, alig tudtam elintézni, volt hogy bekötött infúzióval hazaküldték a népet, hogy senkit sem műtenek aznap, első beteg majdnem elvérzett... Eléggé fájt hetekig, de megéri. Sajnos ami ettől a góctól tönkrement, már nem jött helyre. Anyukámnak és nekem is visszamaradt néhány műtét utáni tünet, néha orrunkon jön vissza a víz, kaja, nyák a torokban, és dohányos turházás (nem cigizunk, előtte nem volt ilyen, elég kellemetlen)

Szóval van pro és kontra, először találni kell egy jó, alapos fül-orr gégészt, az sem egyszerű.

Jobbulást kívánok!

2022. júl. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Én tulajdonképpen a súlyos szövődmények miatt vetettem ki, ortopédiáról, reumatológiaról küldtek át. Álmomban nem hittem, hogy ennyi bajt okozhat testszerte, hosszú évek alatt.
2022. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!