Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem javul a tüszős...

Miért nem javul a tüszős mandulagyulladásom 7 nap elteltével?

Figyelt kérdés

Hello,tüszős mandulagyulladásom van hétfő óta,39.1-el jöttem haza munkából,másnap orvos.nyilvánvaló a diagnózis,kaptam curam duo-t (napi 2x).+ mellé gyulladáscsökkentő .ma vasárnap van eltelt 6 nap,a reggeli curam duo után már csak 3 db maradt;és SEMMI JAVULÁS.A nyaki nyirokcsomóim mint 2 szilva.

7 nap konstans láz,38.3-4 és 39 között.Mi a baj? Miért nem hat az antibiotikum?

amiket próbáltam de semmit nem ér : sós vizes gargalizálás,kamilla tea

mit lehet tenni?



2021. szept. 5. 08:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg keress fel egy fül-orr gégész szakrendelést. Nekem is volt olyan, hogy ugyanúgy mandulagyulladásom volt, elmentem a háziorvoshoz, és két hétig csak szenvedtem, majd beutalt a fül orr gégészetre, ott már tudták, hogy milyen gyógyszert kell, hogy kapjak, utána 3-4 napon belül szinte már rendbe is jöttem.
2021. szept. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden antibiotikum hat az adott kórokozóra. Kitenyésztés nélkül csak a szokásrend alapján próbálkozik az orvos. Ha az első nem hat, akkor másik kell.
2021. szept. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy nem tüszős mandula gyulladásod van. Lehet, hogy nem szedted rendesen. Lehet, hogy olyan baktérium okozza, amire nem hat ez az antibiotikum. Lehet, hogy le volt járva a gyógyszer.


Csak a rend kedvéért. Ha 7 napig kell szedni, és neked még 3 maradt, akkor nem igaz az, hogy 7 nap elteltével sem javul, mert csak 5 nap telt el. Lehet, hogy végig kellene szedni és akkor használni fog.


Vissza kell menni holnap.

2021. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Jaj ne ijesztgess:((

Nekem 5 napja van tüszős mandulagyulladásom, a nyirokcsomóim is meg vannak dagadva. Igaz a mai nappal együtt ez a 2. Napom, hogy gyógyszereket szedek.


Kinszenvedes az egész. Főleg a nyelés.

2021. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
Szia hogy vagy azóta.? Én most 6 ik napja lesz hogy szedem a supraxot 400mg napi 1 et de semmi javulás és nagyon félek.. Mert nagyon csúnya a mandulám.
2021. szept. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Szia,

Az történt, hogy végül kaptam egy másik antibiotikumot (Fromilid); ettől kezdtem el javulni de nagyon-nagyon lassan.Az állandó láz kb 1,5 hét alatt szűnt meg.A torokfájás kb 2 hétig tartott összesen.5 kilót lefogytam. Visszamentem az orvoshoz és megkérdeztem hogy ez nem lehet-e mononukleózis,mert 3 hétig elhúzódó mandulagyulladás az kicsit erős,35 éves vagyok ilyen még nem volt velem...azt mondta azért zárta ki a nukleózist mert a májam és a lépem nem mutatott megnagyobbodást.Ráadásként a 3. hetet még végig is köhögtem,nagyon fullasztóan.Ami érdekes, hogy ma voltam vérvételen (betegség kezdetétől számítva 4. hét van most) és összvissz 2 minimális határérték súrolás van a leletben.

Tehát,ha valóban nem mononukleózisom volt akkor életem legdurvább mandulagyulladását kaptam el.

2021. szept. 28. 18:05
 7/21 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem. Másfél hete itthon vagyok,és muszáj vagyok bevenni algopirint napi 2t különben már rég kiszaradtam volna,egy korty innivaló nem megy le.. tudszos mandulagyulladásom van,a sajat nyálam nem birom nyelni annyira fáj. Kaptam antibiotikumot és semmi...próbáltam sós vízzel gargalizalni, semmi. Most megprobalom a pálinkát,ha ez sem használ,muszaj leszek visszamenni a dokihoz. Ettem fokhagymát,zabalom a mézet.. nem tudom mit kéne meg tennem.
2021. dec. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Utolsó! Mikor kaptad az antibiotikumot? Én mellé még kaptam Cataflamot, az sokat segített.

Tudom, hogy nehéz, de igyál és egyél. Még ha fáj is. Tudom milyen érzés, de én emiatt ájultam el. Folyamatosan aludtam, hogy ne kelljen éreznem annyira fájdalmat, enni nem ettem csak pudingot, néha kortyolgattam vizet és el is ájultam(még szerencse hogy ott volt az egyik családtagom) tényleg nem játék.

Sok ivás mossa a mandulád, de ne legyen meleg ital!

2021. dec. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ma már a 10. Aksolint vettem be..még van 4,napi 1 kell. Az az érdekes,hogy már a genny nem látszik a torkomon,és mégis ennyire fáj...

Beleorulok, egy vödörrel a kezemben ülök és köpöm ki a nyálam.

2021. dec. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szedsz fájdalomcsillapítót, 9-es? Mondjuk, Cataflamot? Akkor nem kéne fájnia!
2021. dec. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!