Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Több negatív Covid teszt; az...

Több negatív Covid teszt; az orr-fül-gégész szerint pedig tuti Covid?

Figyelt kérdés

Sajnos több, mint 2 hete beteg lettem; hanyassal, hasmenéssel, influenza-szeru tünetekkel kezdődött; egy napot agyban is kellett töltenem, volt egy kis lázam, orrom teljesen bedugult es folyt is, ízek, szagok nuku. Utana levő par napban elkezdett javulni a torok-es fejfájás, viszont az arcom es fulem fajdogalt, a végtagjaim mar nem fajtak. Következő nap hirtelen elvesztettem a hangomat es nagyon égett a gégém / hörgőm tájékán, majd ejjel belázasodtam, iszonyat elkezdtem kohogni, alig kaptam levegőt. Kaptam egy hétig antibiotikumot es koptetot, de csak alig valamivel javult, viszont a torkom, az arcom es fulem elmondhatatlan módon fajt, bármit csináltam (infra, gargarizalas, torok fertőtlenítő tabletta, orrspray, folyamatos orrfujas, ami iszonyat fájdalmas, égető erzes). Végül a háziorvos széttárta a kezet es javasolta, menjek el a gégészetre.

Elmeseltem nagyjából a tuneteimet, majd megvizsgálta a fulemet,s miután belenézett a torkomba es az orromba, azt mondta: ez egyértelműen Covid-nak nez ki. Szerinte Omicron. Van három db oltason, eddig megúsztam. Ő egy főorvos, nem megkérdőjelezni szeretnem, csak sehol nem találok olyan infót, hogy milyen orvosi szemmel látható jelei vannak a covidnak. Itthoni teszt es kórházi teszt is negatív volt (az itthoni két hete, a kórházi egy hete keszult)

Köszönöm szepen!



#negatív teszt #hörgőgyulladás #gégegyulladás #COVID #Felsőlégúti fertőzés #Orr-fül-gégész
2022. júl. 19. 21:35
1 2
 11/14 anonim válasza:

5!

Hagyjuk...maradj meg ebben a hitben.

Pfff...

2022. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tesztekre reagálva:

Hát a gyors tesztek gyakram, és ritkán a PCR is egy nagy fófütyi... Olyan történetek alapján állítom amit olyanok meséltek akik szavahihetőek és velükl történt. Vagy velem.


1. Tesóm:

Múlt év végén tipkus tünete volt COVID-ra. Olcsó neten rednelt antigén teszkeket vett és gyógyszertárit is. Kb 3-4 db-ot összesen. Egy darab volt csak ami pozitív lett, pedig keb addigra taknya nyála összefolyt és kb mind azonos időben csinálta. PCR-el nem lett megerősítve a COVID. De az ennyire össze-vissza eredmények azért elgondolkodtatók mennyire megbízhatóak a gyortesztek.


2. Velem történt:

A protokoll (múlt év végén legalább is) a Mentőszolgálatnál ha járóbeteg vagy, ez volt (engem a háziorvos küldött oda): Csinálnak egy gyorstesztet, ennek az eredményét meg kell várni. Ha az NEGATÍV, akkor vesznek mintát PCR-t teszthez. Ez a hivatlos protokoll nyilván azt mutatja, hogy a gyortesztek negatív irányban könnyen "csalhatnak" azaz ál-negatív eredményt adhatnak. Ha pozitív elfogadják. Ha negatív akkor egy a PCR mintavétel ami viszont a tutit mondja meg. Mondjuk nekem utóbbi nem kellett, már a gyorteszt pozitív lett. (Mielőtt valaki kérdi... akkor miért nem PCR-el kezdenek? Mert a gyorteszt egy filléres dolog. Ha az pozitív, akkor spóroltak egy drága és időigényes PCR tesztet. Jobb az államnak és gyorsabb a betegnek.)


3. Legjobb ismerősömmel történt:

Év elején sok tünetete COVID-ra utalt. Én addigra kb meggyógyultam, volt sajnos tapasztalatom bőven. Ahogy mesélte napról napra mit érez, mondtam neki láttalanben amije van az tuti COVID. Elment a háziorvosához az csinált egy gyorstesztet: negatív. Mondom ezután is neki.. hidd el ez akkor is COVID. Felhívta a dokit, hogy PCR-t szeretne. A doki lecsezte, hogy miért nem hisz a gyorstesztnek, nem utalja be "állami" PCR-re. A csaj erre elment fizetős "konténeres" PCR teszre. Tizeniksz óra múlva eredmény: negatív. Én voltam ledöbbenve jobban, hogy ez lehetetlen... hidd el COVID... lehetetlen az eredmény!!! És nem hiszitek el... 3-4 óra múlva jött egy új e-mail a labortól, az előző eremény invalid. Az felülbírált eredmény: pozitív. Mondom.. ez egy laboros PCR teszt volt!


Na ennyit a gyorstesztekről és a PCR-ről. Nyilván a PCR sokkal megbízhatóbb. De szerintem a gyorsteszt álnegítv eredménye mindig nagyon kérdéses. Ha gyorteszt pozitívat ad akkor az viszont elég hihető.


Egyébként most 9 hónap után megint 1 naipg erős tüneteket produkáltam, és egy gyógyszertári COVID-19 Ag gyorteszt markáns pozitívat adott ELSŐRE... csak hogy ellenpélda is legyen. :D :D

2022. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Uhh utolsó, nagyon durva! Koszi, h megosztottad.
2022. júl. 20. 20:07
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Kamu
2022. júl. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!