Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a tünetei a pánik rohamnak...

Mik a tünetei a pánik rohamnak és hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régóta érdekelnek a betegségek, rendellenességek. Olvastam is róluk pár információt, de még közel sem tudok eleget.


Általában írni szoktam könyveket, amikben a kíváncsi fantáziámnak köszönhetően, mindent bele szövök ami érdekel. >> Egy baleset után kialakulna az egyik karakteremnek ez a betegség, de közel sem tudok eleget. Ebben kérem a segítségeteket.


Milyen súlyos baleset kéne ehhez? Gondoltam például egy autóbalesetben elveszített családtagra vagy fegyveres támadásra. Hogyan lehet kigyógyulni belőle? Jár vele időnként ájulás is? Van rá gyógyszer? (Pl valami antidepresszáns vagy speciálisabb?)



Persze, ezt attól függetlenül, hogy érdekesnek tartom, mindenkit, aki ebben szenved, nagyon sajnálom, és remélem a mihamarabbi javulást.



2022. júl. 21. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Kialakulás: Bármi okozhatja, még trauma sem kell, az egész alapja a szorongás.


Tünetei: Változatos, hasonló lehet a szívrohamhoz is.

Ijedtség, remegés, szédülés, szapora pulzus, hányinger, nehézlégzés, zsibbadás stb


Kezelés: Pszichoterápia és/vagy nyugtatók, stressz csökkentő gyakorlatok.

El lehet jutni oda, hogy felismered, hogy ez csak pánik és ezt tudatosítod magadban a rohamalatt, úgy kevésbé szar.

2022. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legérdekesebb benne, hogy mindenféle ok nélkül is jöhet az első. Még szorongás sem kell, nemhogy trauma.
2022. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szorongás szerintem kell, csak nem feltétlenül tudatos.
2022. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a halászokat, sokat segítenek ^^
2022. júl. 24. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!