Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen problémákat okozhat a...

Milyen problémákat okozhat a Covid?

Figyelt kérdés
Volt valakinél szemprobléma amikor fertőzött volt? Esetleg szemfájdalom foltokat látott vagy hasonlók? Utána kellett olvassak és elég ijesztő dolgokat írt aztán elég gyorsan beparázok az ilyentől. Szemkárosodástól a ….ig szoval nem vagyok valami nyugodt

2022. júl. 21. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt. De nem kell egyből a legrosszabbra gondolni!

Fertőzött vagy még, vagy már elmúlt?

2022. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Több dolog is volt.

Ameddig fertőzött voltam, távolra csak homályosan láttam, mintha a szemem nem akarna fókuszálni. (Az egyik szemem egyébként is nagyon gyenge, és pont a "jó" szememet érintette ez a probléma.) Azután pár hét alatt rendbejött, viszont utána meg közelre nem láttam jól. Egyszerűen közelre (fél méteren belülre) nem tudtam fókuszálni. Ha közelre próbáltam nézni, akkor jókora kiterjedésű "áttetsző" lila folt volt látható. Egyébként meg sokszor a látóterem közepe felé egy közepes méretű halvány rózsaszín folt jelent meg. Halványan, szóval annyira nem volt zavaró, és leginkább csak akkor volt feltűnp, ha világos, homogén dolgokra néztem. Voltam optikusnál is, szemorvosnál is, de némi dioptria-romlásnál többet nem találtak. Ép szemfenék, tökéletes szemnyomás, stb. Arra a következtetésre jutottak, hogy a szemem öregedett kb. 20 évet. De mondták, hogy még semmi nem biztos, simán javulhat még. Orvostanhallgató ismerős szerint nem kizárt, hogy károsodott az agy látóközpontja, bár ez csak feltételezés.

Ez volt fél éve. Most a szemüveget már elhagyhattam, a fókuszálási problémáim teljesen megszűntek, a "rózsaszín folt" néha, főleg stresszesebb időszakban halványan előjön. De már sokkal jobb, mint fél éve.

2022. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

még benne vagyok. Nagyon könnyen elhiszem amit neten írnak főleg a legrosszabb dolgokat és hát ettől a dologtól pont nagyon félek. Bebeszélem magamnak hogy miért én vagyok az a szerencsétlen akinél ez történik. Meg csak 18 éves vagyok nem nagyon szeretném hogy sérüljön romoljon vagy akár rosszabb legyen.

Kicsit talán nyugtat amit írtál köszönöm. Kivéve az említésed hogy 20 évet romolhatott a szemed de remelem nem lesz baj

2022. júl. 21. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem orvos vagy, akkor nem kellett utána olvasnod, legfeljebb te akartál.

Igen, anyámnak 2 napig baromira fájt a szeme, aztán elmúlt. Barátnőmnek meg Pfizer után fájt egy napig. Mindkettő nyom nélkül elmúlt. Igen, vannak nagyon durva szemproblémák, ha mindenáron találni akarsz, fogsz. De azért nem az lesz az általános. Legtöbb esetben ahogy jött, úgy megy.

2022. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez a 3. napja hogy benne vagyok. Torkom fáj nagyon erősen + szemem viszket. Sokkal rosszabb mint allergiás időben a viszketés.


Hogy mit ír az internet vagy kutatási papír az alig releváns. Nagyon fiatal ez a vírus közel semmit tudunk róla. Majd 10 év múlva lesz meg a "pontos(abb)" eredmény aminek már hinni lehet. Ez mindig úgy működik hogy valaki megbetegszik, következő nap magvakul akkor leírják hogy vakságot okozott 1 embernél. Azt nem tudjuk hogy mi lenne ha nem betegszik meg. Lehet akkor is megvakult volna.

Ugyan ez van a betegtájékoztatóknál, néhány gyógyszer ritka mellékhatása "esetleg halál". Valakinek beadták és meghalt, nem azt jelenti hogy a gyógyszertől, csak azt hogy a gyógyszer beadás után történt. És persze a gyógyszergyártó így jogilag védve is van, tehát itt más szerepe is van.

2022. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

igaz egyrészt csak mivel észlelem hogy valami nem ugy van ahogy szokott nem tudom normálisan kezelni. És ehez még hozzásegít a hipochondriám is amiért nem tudom könnyen kezelni mint mások

2022. júl. 21. 15:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor beteg voltam több probléma is volt a szememmel.Folyamatosan homályosan láttam,sokszor volt kettőslátás,beszűkűlő látás,villodzó foltok,a kék színek vibráltak folyamatosan,mint a stroboszkóp.

Idővel enyhültek majd el is múltak,legtovább a kettős làtás maradt meg.

2022. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Azért tegyük hozzá, hogy én 40 vagyok, elhzott, és kezdődő cukorbeteg. "Kicsit" veszélyeztetettebb csoport, mint te. ;-)

Az a 20 év romlás meg csak ideiglenesnek minősült. Most majdnem ugyanolyan jó a látásom, mint előtte. És valószínűleg teljesen helyre is fog jönni.

2022. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pl hogy megint behozzák azt a hülye maszkot, ami nem ér semmit.
2022. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Honnan veszed, hogy nem ér semmit? Amíg használtam, sikerült 2 éven keresztül elkerülnöm a vírust, aztán úgy gondoltam, hogy most nyárra elhagyom. El is kaptam sajnos.

Persze úgy tényleg nem ér semmit, ahogy a sok buta ember használja. Lehúzza az arcáról amikor köhög egyet, plusz egyfolytában hozzányúl, le-föl tologatja. Nem tudják helyesen használni, utána meg sipákolnak, hogy nem ér semmit…

2022. júl. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!