Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség? Van ok aggódni?

Cukorbetegség? Van ok aggódni?

Figyelt kérdés

Nos, az elmúlt 3 napban elég sokat járok vizelni. Valahol azt olvastam, hogy a cukorbetegség egyik tünete lehet a gyakori vizelés és szomjúság érzet. Nos nálam csak a gyakori vizelés van fent de kb 3 napja csak.

Tavaly novemberbe mérték a cukrom, éhgyomorra 4,9 volt. És idén 5 hónapja volt laborvizsgálatom, ahol a vérembe a glükóz szint 5,5 volt. Létezik hogy ennyi idő alatt kialakult valami?

Amit érdemes lehet tudni, 22 éves férfi vagyok, családban nincs cukorbeteg, és elhízva sem vagyok.



2022. júl. 22. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bár egyéb okai is lehetnek a gyakori vizelésnek, érdemes nézni legalább egy éhomi vércukorszintet: az 1-es típusú cukorbetegség viszonylag rövid idő alatt ki tud alakulni, a vércukormérés eléggé könnyen elérhető, és Te is meg tudsz utána nyugodni.
2022. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma már ettem két órája, ha masfel ora mulva megmerem mennyit kene mutasson hogy jó legyen?
2022. júl. 22. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia, én 1-es típusú vagyok. Nekem csillapíthatatlan szomjam volt és ez ment egy darabig míg végül vettünk egy vércukor mérőt. 22 volt a cukrom. Egyből mentem dokihoz és ott meg még több volt. Azóta inzulin nap mint nap. Szerintem az 5,5 nem vészes... sok minden befolyásolhatja azt és még egy egészségesebb embernek is meg tud emelkedni a cukra bizonyos ételektől (habár nem olyan mértékűen, mint egy cukorbetegnek). Ajánlom, hogy vegyél egy vércukor mérőt és heti 1-2x ellenőrizd a cukrod (vagy akkor is, amikor nagyon szomjasnak érzed magad). Ha éhomi 6 fölött van, akkor nem ártana a háziorvossal is tudatni a biztonság kedvéért.
2022. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szomjasnak nem érzem magam, csak vizelni járok gyakrabban pár napja. Ugyanannyit iszok mint előtte.
2022. júl. 22. 14:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem holnap reggeli előtt menj be a legközelebbi patikába és méresd meg. Kiderül, nagy gáz van-e. Szerintem nem valószínű, ha fura, olthatatlan szomjat nem érzel.


Persze ha van mérőd otthon, akkor kicsit kísérletezhetsz vele. Étkezés után 1-2 órával megmérve kezdődő cukorbetegséget is kiszűrhetsz.

2022. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most delutan megmerem. Kb delbe ettem utoljara, ha mindenigaz 7,8 alatt kell legyen majd. Ha vegeztem munkaba megmerem
2022. júl. 22. 15:18
 7/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, bocsi átsiklottam azon a soron. Ha nincs csillapíthatatlan szomjad és csak vizelés sok, annak több oka is lehet. Stresszelsz valami miatt?
2022. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen. Kicsit hipochonder vagyok. A cukrom jo 4,8
2022. júl. 22. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Éhgyomrinak 6 alatt kell lennie, evés után 1,5-2 órával pedig 7 alatt kéne lennie a cukrodnak (ha viszont evés után akarod mérni, akkor érdemes evés előtt is megmérni). Ha pedig csak így random megméred nap közben, úgy, hogy előtte se nem ettél, se semmi, akkor is 6 alatt kell lennie. Ezt most csak leírtam, hogyha méregeted akkor érdemes így méregetni. De amúgy a 4,8 az tökéletes.
2022. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti,lehet benne valami.

Az orvosok nálunk álltalában csak a vércukorszintet mérik.Inzulinszintet nem.Pedig köztudottan lehet normális az álltalános cukrod, amellet hogy pl inzulinrezisztenciád van.Az meg ugye a cukorbetegség előszobája.


Másik meg,attól függően hogy nem vagy elhizva,még lehet valaki cukorbeteg.

Inzulinrezisztencia fő okai:A gyakori elfáradás étkezések után,(kajakóma)gyakori éjszakai vizelés esténként,folyamatos éhség(édességre),akné,nem tudsz kielégülni étkezések után.Kb ezek.


De ijesztgetni sem akarlak ami azt illeti csak mondom a tényeket.

2022. aug. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!